Strona główna 0_Slider Ostatnie dni naboru filmów

Ostatnie dni naboru filmów

0

Jubileuszowa odsłona Festiwalu „Okiem Młodych” będzie odbywać się pod hasłem „Opowiadanie dokumentalne” – to hasło będzie przyświecać jubileuszowemu, X Festiwalowi „Okiem Młodych” w Świdnicy. W tym roku po raz pierwszy festiwal zaplanowano na czerwiec. Zostały ostatnie dni na nadsyłanie filmów do konkursów.

Przede wszystkim główną osią „Okiem Młodych” są Konkurs Główny – skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a których filmy nie przekraczają 30 minut; oraz Konkurs Młodzieżowy dedykowany amatorom do 21 lat i ich filmom do 30 minut. Ponadto studenci szkół filmowych oraz twórcy filmów zza granicy mogą spróbować swoich sił w Konkursie Międzynarodowym. Nabór filmów trwa tylko do 30 kwietnia, formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem: www.okiemmlodych.pl .

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu chcemy nie tylko pokazywać finalne efekty działań dokumentalnych w postaci filmów, ale skupić się również na procesie tworzenia i czynnikach, które towarzyszą twórcom w tej podróży. Dla „Okiem Młodych” młodość wyrażana jest przez świeże spojrzenie, otwartość i skłonność do eksperymentowania, a także chęć podjęcia ryzyka oraz wnikliwą obserwację. Dziesiąta edycja „Okiem Młodych” to przede wszystkim nowy termin Festiwalu – zamiast wrześniowych pokazów, czekają nas czerwcowe spotkania z kinem początkujących dokumentalistów. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, korzystając z wiosny w pełni, w programie znajdą się wydarzenia zaplanowane w przestrzeni miejskiej – zapowiadają organizatorzy.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy staje się przestrzenią poświęconą poszukiwaniom twórczym i intrygującym zjawiskom w zakresie opowiadania dokumentalnego. W programie imprezy obok stałych pokazów filmów dokumentalnych, pojawią się także web-doki, Cinematic VR czy punkty poświęcone reportażowi literackiemu. Ponadto, drugi rok z rzędu na widzów czekać będzie Przegląd Filmu i Sztuki „Czasoprzestrzenie VR”. Nie zabraknie również sekcji nowych dokumentów pełnometrażowych. Ponadto podczas dziesiątej edycji „Okiem Młodych” organizatorzy zabiorą publiczność do świata ciekawych przeżyć dzięki nietuzinkowym wydarzeniom towarzyszącym.

10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 7 a 11 czerwca. Zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

/Źródło Wrocławska Fundacja Filmowa, opr. red./

Festiwal pod patronatem Swidnica24.pl

Poprzedni artykułWyłudza pieniądze na potrąconego psa
Następny artykułTulipanowy recydywista