Strona główna 0_Slider Egzamin gimnazjalny 2017. Dziś młodzież pisała testy z matematyki

Egzamin gimnazjalny 2017. Dziś młodzież pisała testy z matematyki [ARKUSZE]

0

Gimnazjaliści sprawdzili dziś swoje umiejętności oraz wiedzę z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. Dla pytanej świdnickiej młodzieży królowa nauk okazała się wcale nie taka straszna. Trudniejszy uczniom wydał się test przyrodniczy, szczególnie z zakresu chemii, biologii i geografii.
Za nimi drugi dzień maratonu egzaminów. Dziś o godz. 9.00 młodzież pisała sprawdzian z nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Po przerwie o godz. 11.00 uczniowie III klas gimnazjalnych rozwiązywali testy z matematyki, które zawierały zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte.

Większość uczniów była zadowolona zwłaszcza z części matematycznej. Uważała, że ze wszystkich dotychczasowych egzaminów, test z matematyki był najprostszy. Natomiast sprawdzian przyrodniczy młodzież, z którą rozmawiałam, oceniła jako trudny, szczególnie w zakresie chemii, biologii i geografii. W przypadku fizyki, zadania nie sprawiły im większych trudności – podsumowała Alicja Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

Jutro ostatnie egzaminy gimnazjalne. O godz. 9.00 odbędzie się test z języków obcych na poziomie podstawowym. Następnie o godz. 11.00 uczniowie przystąpią do pisania sprawdzianu z poziomu rozszerzonego.

Arkusze z części przyrodniczej:

Arkusze z matematyki:

Tekst i zdjęcie: AN

Poprzedni artykułStwórz wymarzoną Świdnicę i wyślij pocztówkę [FOTO]
Następny artykułArtyści wykonają najpiękniejsze melodie [KONKURS]