Strona główna 0_Slider Spotkanie z wrocławskim poetą i prozaikiem

Spotkanie z wrocławskim poetą i prozaikiem

0

Wrocławski twórca, księgarz, wydawca oraz dziennikarz Gabriel Kamiński będzie gościem kolejnej Świdnickiej Środy Literackiej. Rozmowę z wielokrotnym nagradzanym autorem poezji i prozy, w której nie zabraknie podchwytliwych pytań, poprowadzi świdnicki pisarz Wojciech Koryciński. Spotkanie rozpocznie się 29 marca o godz. 18.00 w Galerii Fotografii w Świdnicy.
Tym razem gościem Świdnickiej Środy Literackiej będzie Gabriel Leopold Kamiński. Poeta, prozaik, księgarz i wydawca mieszka we Wrocławiu. Jest absolwentem Instytutu Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wrocławianin jest także dziennikarzem i recenzentem Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl. Wielokrotnie nagradzany twórca jest autorem 13 książek poetyckich m.in. „Opis rzeczy szczególnie martwych”, „Nie ma między nami różnicy”, „Ulica Przodowników Pracy”, „Déja vu”, ,„Wratislavia cum figuris”, „Roth – Nowy Testament”, „Pejzaże”, „Wratislavia cum figuris I”, w 2011 II uzupełnione wyd. „Roth. Nowy Testament”. W 2012 roku wrocławski twórca wydał zbiór opowiadań „Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra”. W 2016 wydał tom wierszy „Ballada o domu i innych rzeczach śmiertelnych” oraz w ramach Wrocławskiego Funduszu Wydawniczego autobiograficzną prozę poetycką „Jestem ocalałem”. Jego poezja i proza była tłumaczona na język rosyjski, ukraiński, angielski i niemiecki. Pisarz obecnie kończy powieść „Pani Czerwenkowa”(frag. druk w 2 nr kwartalnika „Wyspa”) i zbiór opowiadań „Opowieści wieży Eiffla”.

Podczas wydarzenia zaplanowano również prezentację świdnickiego środowiska literackiego w „Pomostach” oraz w czasopiśmie internetowym „Helikopter”. Publiczność będzie miała okazję także poznać świdniczan działających  w grupie „Rubikon”.

Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

/oprac./
Zdjęcie: opt-art.net/ Małgorzata Ostrowska