Strona główna Wydarzenia Świebodzice Integrują, rehabilitują, rozwijają

Integrują, rehabilitują, rozwijają

0

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach ogłasza nabór uczestników na zajęcia. Oferta kierowana jest do osób z zaburzeniami psychicznymi, które ukończyły 18 lat.
Na zajęcia mogą zgłosić się osoby upośledzone umysłowo w stopniu – głębokim znacznym, umiarkowanym, a także z lekkim upośledzeniem umysłowym, gdy jednocześnie występują inne zaburzenia, zwłaszcza neurologiczne. Z oferty mogą skorzystać także osoby wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. – Zapraszamy do nas, oferujemy wiele ciekawych zajęć i wsparcie psychologiczne – zachęca Izabela Gaweł, kierownik ŚDS. – Podopieczni Domu mogą liczyć na spotkania integracyjne, wyjazdy, wycieczki, ciepłe posiłki. Dysponujemy bogato wyposażonymi salami terapeutycznymi, organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie i kręgielni – dodaje. Zajęcia odbywają się 6 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Podopieczni placówki są pod opieką wykwalifikowanego personelu i psychologa. Mają do dyspozycji pracownie: kulinarną, komputerowo-multimedialną, plastyczną, stolarską oraz rehabilitacyjną.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
Środowiskowy Dom Samopomocy
58-160 Świebodzice,
ul. Parkowa 4
tel: 74 664 23 29
e-mail:[email protected]
www.sds.swiebodzice.pl

Środowiskowy Dom Samopomocy, działający na rzecz osób potrzebujących, chorych, niepełnosprawnych, powstał kilka lat temu, w ramach Centrum Rehabilitacji Społecznej. Swoją siedzibę oprócz ŚDS ma w nim także kilka innych placówek: Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Klub Abstynenta.
Centrum Rehabilitacji Społecznej mieści się w zabytkowej willi, gruntownie zmodernizowanej i przebudowanej w latach 2010-2012. Projekt realizowany był przy udziale środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Koszt adaptacji budynku głównego i pawilonu wyniósł ponad 2 mln zł.

/Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM Świebodzice/