Strona główna 0_Slider Skutecznie pomagają świdniczaninowi

Skutecznie pomagają świdniczaninowi

1

Blisko 5 tysięcy złotych na rzecz leczenia Michała Szalińskiego udało się zebrać Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”. Przygotowane na tę okazję Kalendarze Charytatywne sprzedały się jak ciepłe bułeczki.

Michał Szaliński

Michał Szaliński to 33-letni mieszkaniec Świdnicy, ojciec dwójki dzieci, z zawodu stolarz, z zamiłowania rzeźbiarz. Od kilkunastu lat cierpi na dystrofię mięśniową. Choroba, której efektem jest zwyrodnienie i zanik mięśni, na szczęście może być leczona, choć koszty terapii są ogromne – zakup leku to wydatek 76 tysięcy złotych (terapia wciąż uznawana jest za eksperymentalną, dlatego nie można liczyć na refundację ze strony NFZ).

W Świdnicy nie brakuje jednak ludzi dobrej woli, którzy ruszyli z pomocą panu Michałowi. We wrześniu ubiegłego roku Urząd Miejski w Świdnicy, Fundacja „Łączy nas Football”, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fun Club, świdnickie kluby sportowe i miłośnicy sportu z miasta wspólnie zorganizowali Festyn Rekreacyjno-Sportowy, podczas którego zbierano środki na leczenie. Do pomocy przyłączyła się także świdnicka Fundacja Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”, przygotowując i wystawiając na sprzedaż Kalendarz Charytatywny.

– Udało nam się sprzedać 96 sztuk na łączną kwotę 4968 zł. 54 zł – tyle najwięcej zapłacono za jedną sztukę. Wszystkie pieniądze trafiły już na subkonto pana Michała – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg. – Choć akcja jest za nami, nie oznacza to zakończenia współpracy. Teraz skupiamy się na pomocy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie do różnych instytucji, m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie czy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – dodaje.

Więcej informacji na temat zbiórek prowadzonych przez fundację można znaleźć pod tym linkiem.

/sab/
Zdjęcie w artykule z oficjalnego profilu FB Fundacji Małgorzaty Dziury-Sztejnberg „Bliżej Siebie”

Poprzedni artykułFlaga The World Games w Gimnazjum nr 3!
Następny artykułPodsumowali rok i podziękowali sponsorom [FOTO]