Strona główna Sport Inne Flaga The World Games w Gimnazjum nr 3!

Flaga The World Games w Gimnazjum nr 3!

0

Ten rok pod kątem sportowym zapowiada nam się niezwykle ciekawie. Świdniczanie będą mieli bowiem okazję przyłączyć się do wielkiego, światowego wydarzenia sportowego. Już w lipcu tego roku we Wrocławiu, ale i m. in. w Świdnicy pojawią się sportowcy z całego świata, którzy będą ze sobą rywalizować w 31 dyscyplinach sportowych w ramach The Word Games – zwanych także Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich.

1414Renata Mauer-Różańska będzie jednym z gości czwartej edycji Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców

Na lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach, a także zawody w jeździe figurowej na wrotkach. Będzie to już 10. edycja Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, które rozgrywane są zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy znane z propagowania zdrowego i sportowego stylu życia, również poczuje oddech wielkiego świata sportu i to już niebawem. Gimnazjum co rok w styczniu organizowało Międzypokoleniowe Forum Lokalnych Sportowców. Tegoroczna edycja (już czwarta) ma szczególny charakter, bo wiąże się z ogromnym wyróżnieniem. Już 23 stycznia o godz. 10.00 w hali sportowej świdnickiej szkoły odbędzie się uroczystość przejęcia Flagi Igrzysk The Word Games.

W ten sposób dołączymy do zaszczytnego grona szkół sportowych, docenianych za swoją działalność. W święcie tym wezmą udział nie tylko uczniowie świdnickich szkół czy przedszkoli, ale również goście: Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, Renata Mauer-Różańska, Honorowy Ambasador TWG i mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym, Paweł Rańda, Ambasador TWG, wicemistrz wioślarski z Pekinu; a także przedstawiciele Urzędu Miasta Świdnica, Kuratorium Oświaty, Rady Miasta Świdnica, Komisji Oświaty, prezesi świdnickich klubów sportowych oraz przyjaciele szkoły. Podczas gali przejęcia Flagi TWG wszyscy goście obejrzą specjalne pokazy sportowe przygotowane przez uczniów i świdnickich sportowców, poznają też ideę TWG. Dla dzieci i młodzieży zostanie przygotowane miasteczko sportowe, gdzie będzie można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach nieolimpijskich. Uroczystość ta jest z pewnością symbolicznym początkiem wielkiego święta sportu, które będzie miało miejsce m. in. w naszym mieście – mówi dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Iwona Kasprzyk.