Strona główna 0_Slider Patrycja Markowska wsparła świdniczanina

Patrycja Markowska wsparła świdniczanina

0

Znana wokalistka, która już w najbliższą niedzielę zaśpiewa na Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii Świnickiej, przekazała darowiznę na leczenie Artura Klai. Świdniczanin od lutego rozpoczyna terapię komórkami macierzystymi i ma nadzieję na to, że będzie mógł samodzielnie chodzić.

markowska2Patrycja Markowska wraz z zespołem przekazała sporą darowiznę na konto Fundacji „Bliżej siebie”. Fundacja w najbliższą niedzielę, 15 stycznia organizuje koncert charytatywny na rzecz Artura Klai.  Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes fundacji, miała nadzieję, że Patrycja Markowska będzie mogła pojawić się na tym koncercie, ale okazało się to niemożliwe. Dziękuje jednak wokalistce za darowiznę.

Artur KlajaNa pewno nie zabraknie na występie utalentowanych świdniczan. 15 stycznia o godzinie 16.00  kolędy w kościele pw. NMP Królowej Polski na Osiedlu Młodych zaprezentują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy. Podczas koncertu będą zbierane datki na rzecz Artura Klai.

Mimo choroby (dziecięce porażenie mózgowe) Artur Klaja skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Za nim jest 12 operacji i lata ćwiczeń pod okiem rehabilitantów. Jego marzeniem jest samodzielne chodzenie, którego może zasmakować dzięki urządzeniu pionizującemu. Jest jednak szansa na metodę leczenia, która właśnie została wdrożona u innego świdniczanina, Michała Szalińskiego. To leczenie za pomocą komórek macierzystych, które mogą pomóc w regeneracji układu nerwowego. Terapia rozpocznie się już w lutym w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie, jednak terapii komórkami macierzystymi nie refunduje NFZ. Do tej pory rodzina z 1% i akcji charytatywnych uzbierała 31 tysięcy złotych, co pozwoli na podanie dwóch dawek. Dzięki Patrycji Markowskiej przybył kolejny tysiąc złotych. Cała terapia kosztuje ponad 70 tysięcy złotych.

Poprzedni artykułJakie atrakcje na WOŚP w gminie Marcinowice?
Następny artykułPolsko-czeska rywalizacja piłkarzy w Witoszowie Dolnym