Strona główna 0_Slider Nie zostali sami, ale pomoc wciąż potrzebna

Nie zostali sami, ale pomoc wciąż potrzebna

0

Zniszczoną w pożarze mieszkalną część budynku w Boleścinie trzeba całkowicie rozebrać i wybudować od nowa – taka jest decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na pomoc pogorzelcom ruszyło wielu ludzi dobrej woli, ale wsparcie nadal jest potrzebne.

IMG_9832W nocy 6 stycznia spłonęło mieszkalne piętro nad warsztatem samochodowym. Mariusz Łoszczyński wraz z narzeczoną Katarzyną stracili wszystko. Dom z warsztatem  dzięki wieloletnim oszczędnościom i wsparciu rodziny pan Mariusz kupił pół roku temu, na remont poddasza zaciągnął kredyt. Nie ma w tej chwili żadnych środków, by poradzić sobie samodzielnie z odbudową, a sprawa jest pilna, bo w maju na świat przyjdzie dziecko pana Mariusza i Katarzyny.  W tej chwili pan Mariusz porządkuje pogorzelisko, w sobotę rozpocznie się rozbiórka. Na szczęście warsztat nie został zniszczony.

Historia rodziny poruszyła wiele osób. Pomoc zadeklarowali pracownicy i hurtownia budowlana ze Świdnicy, całą instalację elektryczną wykona pracownik hurtowni elektrycznej aż z Gliwic, a jego firma podaruje niezbędne materiały. Wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek zadecydowała o wykonaniu na koszt gminy więźby dachowej. W tej chwili potrzebne są przede wszystkim materiały budowlane, pokrycie dachu, okna, drzwi, a w dalszej kolejności panele, wyposażenie łazienki, farby. Rodzina bardzo dziękuje za oferowaną pomoc w postaci ubrań, których już nie brakuje.

 Spływają także datki na konto, utworzone przez świdnicką Fundację Symbioza. Do tej chwili udało się zebrać ok. 2 tysięcy złotych.

Pieniądze na pomoc dla pogorzelców można wpłacać na rachunek bankowy w banku BGZ PNB Paribas:

konto nr 95203000451110000003821650, w tytule przelewu koniecznie wpisać „Pomoc na odnowienie domu po pożarze dla P. Mariusza Łoszczyńskiego”.

Osoby, które chciałyby pomóc w odbudowie domu i przekazać materiały budowlane lub wykończeniowe proszone są o kontakt na numer telefonu 603 97 23 63.

/red./

Poprzedni artykułKoncertowa podróż jubileuszowa Grażyny Łobaszewskiej [KONKURS]
Następny artykułNiebezpieczna pułapka na nowym chodniku [FOTO]