Strona główna 0_Slider Świdnicki basen przeniósł się w czasie

Świdnicki basen przeniósł się w czasie [FOTO]

1

Przed pływalnią maluchy, polonezy i duże fiaty, wewnątrz stare biurka, telefony i… leżaki. Za sprawą ekipy „Podwójnego Ironmana” świdnicki basen kryty przeniósł się w czasie do XX wieku. 

film-20Na zdjęciu jeden z aktorów – Arkadiusz Jakubik

Świdnicki obiekt nie został wybrany przypadkowo. Można tu z łatwością odtworzyć klimat sprzed 30 lat. Oprócz wyposażenia ważną rolę odgrywa charakteryzacja zarówno aktorów profesjonalnych, jak i statystów. Ci ostatni są świdniczanami, przyszli na plan we własnych strojach, starając się pamiętać o wskazówkach producenta.

Film opowiada niezwykłą historię Jerzego Górskiego byłego narkomana, który wyrwał się z nałogu. Gdy poznał Marka Kotańskiego, zgodził się na pobyt we wrocławskim ośrodku odwykowym Monar, a potem zaczął uprawiać sport. I w rezultacie 15 lat temu zdobył tytuł triathlonowego Mistrza Świata w Double Ironman w Huntsville .

Reżyserem „Podwójnego Ironmana”  jest  Łukasz Palkowski, autor wielokrotnie nagradzanego kultowego filmu „Bogowie.” W Ironmanie  zobaczymy min. Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota oraz  Artura Żmijewskiego.

W Świdnicy ekipa spędzi w sumie trzy dni zdjęciowe, oprócz piątku 30 września, ujęcia będą kręcone także w listopadzie. Film trafi do kin pod koniec 2017 roku.

opr. Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia OSiR Świdnica

Poprzedni artykułTurniej Bokserski w Galerii Świdnickiej już dzisiaj
Następny artykułPiłkarze SP 6 zagrają w finale powiatowym