Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarze SP 6 zagrają w finale powiatowym

Piłkarze SP 6 zagrają w finale powiatowym

0

Komplet zwycięstw na koncie i pierwsze miejsce w turnieju – to rezultat piłkarzy z SP 6 w Świdnicy w rozegranych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017” zawodach w mini-piłce nożnej chłopców.

pilka

Impreza zorganizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyła się 28 września na boisku Orlik przy SP 6. Siedem zgłoszonych drużyn najpierw rywalizowało systemem każdy z każdym w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie po dwa najlepsze zespoły z zaliczeniem meczów trafiły do grupy finałowej. Tutaj również systemem każdy z każdym walczono z drużynami z przeciwnych grup. – Wiele meczów młodych piłkarzy stało na wysokim poziomie i na prawdę było co oglądać. Może rosną na świdnickich boiskach przyszli piłkarze polskiej ekstraklasy lub reprezentacji Polski. Gospodarze nie dając szans pozostałym zespołom wygrywali jednak minimalną różnicą bramek, z „jedynką” i „ósemką” tylko po 1:0, a z SP 4 w stosunku 2:1. Świetnie spisywały się też biorące udział razem z chłopcami nieliczne dziewczęta. Dwie z nich przez cały turniej grały w drużynie SP 315. Zdobycie punktów do współzawodnictwa sportowego to nie wszystko w rozgrywkach mini nożnej. Najlepsza świdnicka reprezentacja powalczy dalej w finale powiatowym 10 października również na Orliku SP 6 – relacjonuje Waldemar Kurek z świdnickiego OSiR-u.

Wszystkie zespoły na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trójka najlepszych zawodników medale. Wyróżnieni dyplomami zostali także najlepsi zawodnicy: Adrian Jesionka (SP 1), Jakub Jaszczak (SP 4), Michał Przyborowski (P 6), Jakub Jaworski (SP 8), Dawid Pajdała (SP 105), Kacper Szewczyk SP 315), Błażej Kłosak NSP Bliżej Dziecka).

Klasyfikacja końcowa (z punktacją do współzawodnictwa):

  1. SP 6 – 10 pkt
  2. SP 4 – 8 pkt
  3. SP 1 – 7 pkt
  4. SP 8 – 6 pkt
  5. SP 105 – 5 pkt
  6. NSP Bliżej Dziecka – 4 pkt
  7. SP 315 – 3 pkt
Poprzedni artykułŚwidnicki basen przeniósł się w czasie [FOTO]
Następny artykułPojechali o kropelce, a w Rynku rusza piknik [FOTO]