Strona główna 0_Slider Pojechali o kropelce, a w Rynku rusza piknik

Pojechali o kropelce, a w Rynku rusza piknik [FOTO]

0

Wypucowana bordowa Warszawa z 1968 roku Krzysztofa i Darii Grobelnych z numerem jeden stanęła dzisiaj na starcie VI „Rajdu o kropelce”. Rekordowa liczba załóg – aż 50 – rywalizuje na malowniczej pętli Świdnica-Wałbrzych-Kłodzko-Bielawa-Świdnica. Natomiast na kibiców czekają atrakcje na świdnickim Rynku, gdzie o 12.30 rozpocznie się piknik bezpieczeństwa.

6-rajd-o-kropelce-22Załogi żegnane przez inicjatora rajdu Roberta Jagłę, a także przedstawiciela WORD-u i policji, mają za zadanie spalić jak najmniej paliwa i zdobyć jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody dostaną także ci, którzy po prostu osiągną metę.Wszyscy uczestnicy rajdu od organizatorów otrzymali bak paliwa.

Kierowca rajdowy Rafał Fiołek w rajdzie po raz pierwszy startuje z żoną Pauliną. Przekonuje, że ekonomiczna jazda może w skali miesiąca dać oszczędności nawet kilkuset złotych. Wymienia wiele zasad, ale te najprostsze to płynna jazda, zamykanie szyb, dobry olej, właściwe ciśnienie  w oponach. – Gwałtowne przyśpieszanie i hamowanie nie opłaca się! – przekonuje kierowca.

6. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku w godzinach od 12:00 do 17:30. W programie m.in: park samochodowy, symulator zderzeń, symulator poślizgu, alkogogle, narkogogle Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, symulator eko-jazdy, znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy, pokaz CrossFit, Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej w Świdnicy, pokaz elektrycznych samochodów, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry, zabawy dla dzieci, dmuchane zamki, balony, stoiska ze smakołykami.

Zakończenie rajdu i wręczenie nagród zaplanowane jest na 17.30.

opr. Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułPiłkarze SP 6 zagrają w finale powiatowym
Następny artykułDerby dla Polonii-Stali, siódme zwycięstwo z rzędu! [FOTO]