Strona główna Sport Piłka nożna Derby dla Polonii-Stali, siódme zwycięstwo z rzędu!

Derby dla Polonii-Stali, siódme zwycięstwo z rzędu! [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica kontynuują swoją fantastyczną serię na boiskach grupy wschodniej IV ligi. W piątek, 30 września podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza pokonali na wyjeździe Bielawiankę Bielawa 1:0. To siódma wygrana biało-zielonych z rzędu, która przynajmniej na dobę daje im przewodnictwo w ligowej tabeli.

dsc_8946

Dotychczasowy lider Foto-Higiena Gać swój mecz rozgrywa dopiero dziś o 16.00. Jeśli drużyna Marcina Dymkowskiego zremisuje lub pokona na własnym terenie Sokoła Wielka Lipa, to wróci na fotel lidera IV ligi. Obie ekipy bardzo znacznie odskoczyły już od reszty stawki w rozgrywkach. Trzecia w tabeli Bielawianka traci do Foto-Higieny 6 punktów, a do świdniczan już 7 „oczek”.

Pierwsza połowa meczu nie miała wielkiej historii. Więcej piłką operowali poloniści, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bielawską bramką. W przerwie spotkania świdniccy szkoleniowcy zdecydowali się na zmianę i wprowadzenie Kamila Szczygła. Ten okazał się prawdziwym jokerem. Minutę po wznowieniu gry, Grzegorz Borowy przejął piłkę i zdecydował się na uderzenie z 20 metrów. Futbolówka obiła poprzeczkę, ale dopadł do niej Kamil Szczygieł i precyzyjnym strzałem pokonał bielawskiego bramkarza. Bielawianka walczyła o remis, lecz brakowało celnych strzałów na bramkę strzeżoną przez Bartłomieja Kota. Kilka razy zakotłowało się w naszej szesnastce jednak świdniccy defensorzy byli w tych starciach górą. Lepsze okazje do zdobycia gola mieli za to świdniczanie. W 79. minucie Kamil Szczygieł przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Bielawianki, a w 88. minucie sędzia odgwizdał wątpliwego spalonego przy golu Grzegorza Borowego. W 90. minucie zrobiło się nieco nerwowo. Dariusz Filipczak próbował wybić piłkę i obracając się kopnął w głowę nurkującego po futbolówkę gracza Bielawianki. Zagranie zupełnie przypadkowe, intencje „Filipa” były inne, ale arbiter zdecydował o pokazaniu bezpośredniej czerwonej kartki. Ostatecznie przetrzymaliśmy doliczone pięć minut, derby regionu dla Polonii-Stali, 3 punkty pojechały do Świdnicy!

Bielawianka Bielawa – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: K. Kot, Kozachenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot (90′ Gładysz), Sowa, Szuba (77′ P. Mazanka), Jagieła, Łuszkiewicz (46′ Szczygieł), Borowy (90′ Mordasiewicz), Myrta (75′ Filipczak)

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/