Strona główna 0_Slider Dziesiąte urodziny świdnickiej 315-stki

Dziesiąte urodziny świdnickiej 315-stki [FOTO/VIDEO]

0

– Patrząc na tych wyjątkowych, inteligentnych i utalentowanych młodych ludzi możemy powiedzieć, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzamipodkreślała Alina Jasionowicz, pełniąca obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 315. Uczniowie byli w centrum uwagi wszystkich składających życzenia – od Rzecznika Praw Dziecka, przez związkowców, radnych po nauczycieli i prezydenta miasta. Taki pryzmat patrzenia na szkołę wprowadziła nieodżałowana Joanna Grębowska-Szpak, dyrektorka wizjonerka, której wszystkim brakowało podczas dziesiątych urodzin.

sp-315-2016-10-21-1Szkoła jako 315-tka rozpoczęła pracę 1 września 2006 roku. Początki nie były łatwe, bowiem trzeba było scalić dwa odrębne organizmy dawnej 3-ki i 15-tki. Placówka musiała zmierzyć się także z nie najlepszą opinią. Kluczem do sukcesu stało się postawienie na sukces uczniów. Dzieci znalazły się w centrum uwagi, a nauczyciele, inspirowani do wdrażania ciekawych metod pracy, prześcigali się w pomysłach na to, by uczyć atrakcyjnie. Od czterech lat 315-tka z powodzeniem realizuje autorki program klas tanecznych „Z tańcem w świat”, mocno stawia na edukację ekologiczną i współpracę z rodzicami. Dzieci odnoszą sukcesy w konkursach matematycznych, humanistycznych, plastycznych. Szkoła otworzyła się na miasto. Z inicjatywy śp. Joanny Grębowskiej-Szpak do stałego kalendarza wydarzeń wszedł Kiermasz Bożonarodzeniowy z Międzyszkolnym Konkursem Kolęd i Pastorałek. Od 2015 roku setki dzieci biorą udział w Dziecięcym Festiwalu Muzycznym „Barka”.

Uczniowie SP 315 odtańczyli zabawną „belgijkę”, przygotowaną pod okiem Renaty Jastrzębskiej i nauczyciela tańca Leszka Kościołka. Goście jubileuszu obejrzeli też pełen humoru program artystyczny.

Szkoła ma własny sztandar i od 2014 roku nosi imię św. Jana Pawła II. Jak podkreślała Alina Jasionowicz, szkoła cały czas zmienia się. Dzieci mają nowocześnie wyposażone sale, a przed szkołą cieszy nowy plac zabaw „Kasztanowy Zakątek”. Jubileusz stał się okazją do wspomnień, podsumowań i oczywiście przyjmowania prezentów. Wieczorem w świdnickiej katedrze w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona msza św.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułWyszedł z więzienia, urządził demolkę
Następny artykułCentra sportowe zamiast komputerów