Strona główna 0_Slider Wyszedł z więzienia, urządził demolkę

Wyszedł z więzienia, urządził demolkę

5

Długo nie cieszył się wolnością 40-letni mężczyzna, który kilka godzin po wyjściu z więzienia zdemolował wyposażenie stacji benzynowej w Świebodzicach.

fotoW nocy z 19 na 20 października oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach został telefonicznie zawiadomiony o mężczyźnie demolującym wnętrze miejscowej stacji benzynowej. Wymieniony pokłócił się z obsługą sklepu i wpadł w szał. Biegał po wnętrzu, przewracał reklamy, zniszczył ladę sklepową i próbował wyrwać kasę fiskalną.

Wysłani na miejsce funkcjonariusze zespołu prewencji tamtejszego komisariatu natychmiast zatrzymali agresywnego podejrzewanego. Okazał się nim 40-letni mężczyzna. Był kompletnie pijany. Po sprawdzeniu jego danych policjanci ustalili, iż kilka godzin wcześniej opuścił on zakład karny, w którym odbywał kilkuletnią karę pozbawienia wolności.

Mężczyzna długo nie cieszył się zatem życiem poza kratami. Bezpośrednio po zdarzeniu trafił do policyjnego aresztu.

Po przedstawieniu zarzutów wymienionego czeka kolejna sprawa sądowa. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody – informuje Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułKomendanci policji już oficjalni [FOTO]
Następny artykułDziesiąte urodziny świdnickiej 315-stki [FOTO/VIDEO]