Strona główna 0_Slider Komendanci policji już oficjalni

Komendanci policji już oficjalni [FOTO]

0

20 października  w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy miała miejsce uroczystość związana ze zmianami w strukturze na najwyższych stanowiskach kierowniczych tutejszej jednostki.  Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp.Arkadiusz Golanowski wręczył  nominacje powołujące nadkom.Andrzeja Dobiesa na stanowisko komendanta powiatowego policji w Świdnicy, a podinsp.Jarosława Nowaczyka na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta świdnickiej jednostki. Obaj dotychczas pełnili obowiązki na tych stanowiskach.

powolanie92
W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli ponadto m.in. przedstawiciele samorządu terytorialnego na czele z wicestarostą Zygmuntem Worsą, prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin oraz przedstawiciele duchowieństwa, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej ze Świdnicy i Świebodzic, Nadleśnictwa Świdnica oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Nadkom.Andrzej Dobies ma 47 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Na przestrzeni lat przeszedł wszelkie szczeble kariery, począwszy służby w prewencji, poprzez stanowiska w komórkach kryminalnych, aż do objęcia etatów kierowniczych. Był Kierownikiem Posterunku Policji w Dobromierzu oraz Komendantem Komisariatów Policji w Żarowie, Świebodzicach oraz Strzegomiu. Od maja tego roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Podinsp.Jarosław Nowaczyk także ma 47 i również służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Zawodowo przez większość czasu związany był z Wałbrzychem. W tamtejszej Komendzie Wojewódzkiej, a później Miejskiej, pracował między innymi w wydziale dw. z przestępczością zorganizowaną, w zespole Centralnego Biura Śledczego, czy jako naczelnik Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej. Od kwietnia tego roku pełnił obowiązki pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Świdnicy. – informuje oficer rasowy KPP w Świdnicy asp.sztab.Grzegorz Oleśkiewicz.

opr. red.

Zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykuł„Wykręcili” pięć rowerów!
Następny artykułWyszedł z więzienia, urządził demolkę