Strona główna Wydarzenia Świdnica Centra sportowe zamiast komputerów

Centra sportowe zamiast komputerów

0

Od października swoją działalność w gminie Świdnica wznowiły centra profilaktyczno-sportowe. To oferta Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na aktywne spędzenie wolnego czasu, nie przed komputerem, a wśród rówieśników na grach i zabawach sportowych.

centrum_gogolowZdjęcie UG Świdnica

– Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa oraz nauczania prawidłowego organizowania czasu wolnego zadaniem centrów jest rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży, biorących udział w zajęciach, kształtowanie dobrego zachowania w życiu codziennym, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości, pomoc w odrabianiu lekcji oraz nabycie umiejętności zgodnego przebywania i współdziałania w grupie rówieśniczej – podkreśla Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Całkowity koszt organizacji centrów pokrywany jest z budżetu GOPS, w ramach profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi oraz narkomanii. Na przestrzeni 9 miesięcy funkcjonowania 5 centrów profilaktyczno-sportowych w gminie Świdnica zostanie wydanych blisko 80 tys. zł. Harmonogram na stronie UG Świdnica.

Janusz Waligóra, UG Świdnica

Poprzedni artykułDziesiąte urodziny świdnickiej 315-stki [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZabytkowa Świdnica w sobotę na ekranie