Strona główna 0_Slider Darmowe autobusy we Wszystkich Świętych

Darmowe autobusy we Wszystkich Świętych

0

Duża częstotliwość kursów, zmodyfikowany rozkład jazdy, darmowe przejazdy i nowe przystanki to czynniki, które powinny zachęcić do odwiedzin rodzinnych grobów w dniu Wszystkich Świętych autobusami świdnickiej komunikacji miejskiej.

autobus-przystanki-07-2016-12Tego dnia w godzinach 8.30-17.00  na przystankach linii 50,51, 52 i 53 oczekiwanie na autobus potrwa dziesięć minut. Przedtem i potem obowiązywać będzie rozkład jak dla zwykłego dnia roboczego.

Lina 6 w godzinach 10.00-16.00 kursować będzie co 20 minut, w pozostałych godzinach według rozkładu jazdy dla soboty.

Dodatkowe przystanki pojawią się na ul. Kazimierza Odnowiciela na wysokości cmentarnej bramy i przy ul. Zielonej.

Wszystkie kursy linii 30 zatrzymywać się będą przy cmentarzu na ul. Słowiańskiej, a linia 10 wszystkie kursy będzie realizować do ul. Strzelińskiej. Te dwie linie kursować będą w dzień Wszystkich Świętych według rozkładu sobotniego. Pozostałe linie autobusowe tego dnia kursują jak w niedzielę i święta.

Zmiany kursowania dotyczyć będą także przedświątecznej niedzieli, 30 października: tego dnia autobusy MPK kursują jak w każdą sobotę. Poniedziałek jest zwykłym dniem roboczym dla świdnickiej komunikacji publicznej.

Oddajemy do dyspozycji świdniczan największe i najpojemniejsze autobusy – wyjaśnia Tomasz Kurzawa, prezes MPK w Świdnicy – co w połączeniu z wysoką częstotliwością kursowania powinno zapewnić najwyższy komfort podróżowania w świąteczny wtorek. Liczymy, że skorzystają z naszych przewozów osoby, które na co dzień poruszają się samochodami i będziemy mogli część z nich przekonać do wyboru przejazdów miejską komunikacją autobusową.

W dniu święta Wszystkich Świętych przejazdy autobusami MPK będą za darmo.

Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek, opr. red.

Poprzedni artykułSwarzędzki Lider gorszy od lidera tabeli
Następny artykułKary dla chuliganów