Strona główna Sport Piłka ręczna Swarzędzki Lider gorszy od lidera tabeli

Swarzędzki Lider gorszy od lidera tabeli

0

Drużyna Lidera Swarzędz nie miała zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji przeciwko liderowi tabeli II ligi piłkarzy ręcznych. ŚKPR Świdnica wygrał 30:20 i z kompletem pięciu zwycięstw otwiera całą stawkę.

dsc_1431

Spotkanie w ładnej hali w leżącym na przedmieściach Swarzędza Zalesewie miało podobny przebieg do kilku wcześniejszych potyczek ŚKPR-u w tym sezonie. Na początku rywal zwarł szeregi i przez kilka minut dotrzymywał kroku świdniczanom. Potem ŚKPR wrzucił wyższy bieg, rzucił sześć goli z rzędu i po kwadransie prowadził już 10:4, a trener Grzegorz Garbacz rozpoczął stopniową wymianę zawodników. Tradycyjnie już na parkiecie zameldowała się pełna szesnastka, a bez zdobyczy bramkowej zostało tylko dwóch graczy z pola.

W drugiej połowie przewaga Szarych Wilków sięgała nawet dwunastu trafień, ale ostatecznie trzeba było zadowolić się dziesięcioma golami zapasu. Królami polowania na gole okazali się biegający do kontr skrzydłowi: Andrzej Brygier i Kamil Rogaczewski. Wysokiego zwycięstwa nie byłoby jednak bez solidnej pracy w defensywie i dobrej postawy bramkarzy. Warto odnotować, że gospodarze nie wykorzystali żadnego z trzech rzutów karnych, a po jednej obronie zapisali: Tomasz Wasilewicz, Piotr Kurasiński i Dariusz Bajkiewicz.

Jestem zadowolony z chłopaków. Normalnie podeszli do tego meczu i wygrali. Przy okazji przećwiczyliśmy kilka rozwiązań. Każdy kolejny mecz będzie trudniejszy, a przeciwnicy będą specjalnie sprężali się na mecze z nami. My jednak na to nie patrzymy, mamy swój cel i na nim się skupiamy. Nie ma znaczenia z kim gramy, do każdego meczu podchodzimy tak samo i tak samo chcemy wygrać – powiedział trener ŚKPR-u Grzegorz Garbacz. – Na początku meczu widać było, że przeciwnicy byli mocno zmobilizowani, ale szybko odskoczyliśmy na 10:4 i trochę odpuścili. W sumie zagraliśmy naprawdę dobrze. Bramka na wysokim procencie, poszły kontry i stąd wysokie zwycięstwo – dodał bramkarz Dariusz Bajkiewicz.

Lider Swarzędz – ŚKPR Świdnica 20:30 (10:15)

ŚKPR: Wasilewicz, Kurasiński, Bajkiewicz – Brygier 8, K. Rogaczewski 6, Yefimenko 5, Rzepecki 2, Piędziak 2, Adamek 2, Bieżyński 1, P. Kijek 1, D. Kijek 1, Czerwiński 1, P. Rogaczewski 1, Chaber, Mieczkowski

/ŚKPR Świdnica/

Poprzedni artykułJuniorzy Dekorii sięgnęli po dwa zwycięstwa!
Następny artykułDarmowe autobusy we Wszystkich Świętych