Strona główna 0_Slider Aleja Niepodległości w Świdnicy do remontu?

Aleja Niepodległości w Świdnicy do remontu?

6

Miasto chce remontować aleję Niepodległości. Decyzja nie jest oczywista, bowiem jedna z najczęściej uczęszczanych arterii Świdnicy jest w zarządzie województwa. Rada Miejska na najbliższej sesji podejmie uchwałę  o przejęciu zadania do realizacji. Ulica okalająca centrum miasta od lat jest zmorą kierowców i pieszych.

przejście dla pieszych Al. NiepodległościO konieczności gruntownej naprawy mówi się od wielu lat. Nawierzchnia, choć położona kilkadziesiąt lat temu bardzo porządnie, nie wytrzymuje natężenia ruchu. Nie pomógł też zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych. Nawierzchnia z granitowej kostki uległa deformacjom, które nie tylko niszczą samochody, ale stwarzają zagrożenie dla kierowców i pasażerów.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, kolejny problem to oznakowanie poziome. Na granicie farba nie utrzymuje się długo i  pasy na przejściach dla pieszych po prostu znikają.

Od dawna wiadomo, że zarządca nie ma w planach remontu al. Niepodległości, Świdnica przetestowała jednak  w przeszłości przejmowanie podobnych zadań i uzyskiwała dofinansowani z budżetu województwa. Tak było w przypadku przebudowy ulicy Wałbrzyskiej czy placu Wolności. Miasto zakłada wyłożenie własnych pieniędzy. Na razie mowa jest o 198 tysiącach złotych na dokumentację remontu alei. Czy zgodzić się na taką operację, zadecyduje w piątek 28 października Rada Miejska.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułStypendia kulturalne czekają
Następny artykułProtest kobiet: Nic o nas bez nas [FOTO]