Strona główna 0_Slider Wysoka frekwencja i znakomita zabawa

Wysoka frekwencja i znakomita zabawa [FOTO]

0

Sala sportowa Gimnazjum nr 3 w Świdnicy gościła dziś uczestników biorących udział w jubileuszowej piętnastej edycji Turnieju Sportowego „My też potrafimy”. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Świdnicy.

csc_0998

W dzisiejszej sportowej zabawie wzięło udział 6 drużyn z Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Mokrzeszowa i Świdnicy, czyli około 200 zawodniczek i zawodników. Jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze rodziców i opiekunów to liczba startujących w turnieju wyniosła około 350 osób. Cieszy wysoka frekwencja, uśmiech na twarzach podopiecznych i znakomita zabawa – tłumaczą Elżbieta Osiurak, wiceprzewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy i Wiesława Szeszko, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Świdnicy.

Poprzez tego typu działania pragniemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami, chcą i mogą uczestniczyć w różnych formach aktywności. Dla naszych podopiecznych udział w takich aktywnościach jest doskonałą terapią. Obcowanie z kulturą, uczestnictwo w życiu społecznym miasta i regionu jest nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, ale także doskonałą okazją do spotkania się ze swoimi niepełnosprawnymi, jak i sprawnymi rówieśnikami. Pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną jest konieczna, ponieważ są one zagrożone wykluczeniem społecznym, a problemy z którymi borykają się na co dzień dezorganizują życie i funkcjonowanie w społeczeństwie całej rodziny. Żyjemy w jednym wspólnym świecie, wspólnym dla wszystkich – dodają Elżbieta Osiurak i Wiesława Szeszko.

/MDvR/

 

 

Poprzedni artykułSeniorzy przejęli Świdnicę [FOTO]
Następny artykułSą pieniądze na remonty świetlic