Strona główna Wydarzenia Żarów Są pieniądze na remonty świetlic

Są pieniądze na remonty świetlic

0

Aglomeracja Wałbrzyska przyznała dotację na przebudowę, renowację oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów.

_dsc1919Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Wśród projektów wybranych do dofinansowania jest projekt Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pod nazwą „Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów – przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów”.

Dziś prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przekazał decyzję na ręce burmistrza Leszka Michalaka. W ramach projektu przebudowane zostaną wnętrza świetlic wiejskich, co wiąże się z poprowadzeniem nowych wewnętrznych instalacji, wymianą tynków, posadzek, stolarki i wykonaniem docieplenia budynku. Planowany jest także zakup niezbędnego wyposażenia tj. stolików i krzeseł. Przebudowane dojścia ułatwią dostęp do obiektów.

Wyremontowane świetlice będą służyć mieszkańcom, skorzystają z nich również rady sołeckie poszczególnych miejscowości, organizacje społeczne takie jak OSP, klub sportowy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz placówki oświatowe. Całkowita wartość projektu: 833 032,99 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 699 734,03 zł.

/UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułWysoka frekwencja i znakomita zabawa [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie znaki drogowe kością niezgody