Strona główna 0_Slider Seniorzy przejęli Świdnicę

Seniorzy przejęli Świdnicę [FOTO]

4

Dzisiaj rozpoczęły się XI Świdnickie Dni Seniora. Po tradycyjnym przemarszu nestorów przez Rynek, w teatrze miejskim odbyło się wręczenie pierwszych sześciu „kart seniora” oraz kluczy od bram miasta.

obchody-dnia-seniora-27

Wiceprezydent Szymon Chojnowski pojawił się na scenie  w trakcie przemówienia Mariana Wilczyńskiego, przewodniczącego Rady Seniorów, który trzymając w rękach klucze od bram miasta, dziękował za ten zaszczyt i zapewniał, że – Oddamy miasto, mówiąc językiem medycznym, w stanie niepogorszonym.

Tegoroczne senioralia potrwają 6 dni i zakończą się balem w baszcie w ostatnim dniu września. Oprócz zabaw, grillów i wycieczek, najważniejszym punktem tych dni jest uruchomienie „karty seniora”, która pozwoli na godniejsze życie miejskim emerytom. Już teraz dokument uprawnia m.in. do 30 procentowych zniżek na wydarzenia organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury, darmowy wstęp do Muzeum Dawnego Kupiectwa, czy 50 procentową zniżkę na usługi ksero i komputerowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wprawdzie „karta seniora” ma dopiero 7 partnerów, ale być może niebawem ta liczba ulegnie zmianie. Kartę może otrzymać każdy mieszkaniec Świdnicy, który skończył 60 lat, a w przypadku, gdy jest niesamodzielny – jego opiekun. Wnioski można składać w siedzibie Domu Dziennego „Senior -WIGOR” mieszczącego się przy ul. Saperów 27 od poniedziałku do piątku w godz. od. 8.00 do 16.00.

/fil/
Zdjęcia Artur Ciachowski

 

 

Poprzedni artykułObejrzą wrześniowe Kino na Szpilkach [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułWysoka frekwencja i znakomita zabawa [FOTO]