Strona główna 0_Slider Seniorzy przejmą władzę w Świdnicy

Seniorzy przejmą władzę w Świdnicy

0

Pełną parą idą przygotowania do XI Dni Seniora w Świdnicy. 21 września mieszkańcy 60+ przejdą barwną defiladą przez Rynek, a później z rąk prezydenta odbiorą symboliczny klucz do miasta i pierwsze Karty Seniora.

kapeluszeSeniorzy już szykują kapelusze na doroczny przemarsz wokół Rynku. Zdjęcie ze strony Dom Senior Wigor

Od 20 lat świdniccy emeryci mają swoje miejsce spotkań. W 1996 roku powstał Dom Dziennego Pobytu „Przystań”, przed rokiem zmodernizowany i przekształcony w Dom Senior Wigor. Codziennie z bogatego programu zajęć korzysta 130 osób. I to właśnie z inicjatywy Domu organizowane są Dni Seniora, które od kilku lat mają otwarty charakter. – Do udziału zapraszamy wszystkich, studentów Uniwersytetu III Wieku, uczestników Klubów Seniora, a także osoby indywidualne. Zaczynamy w samo południe 21 września od defilady na świdnickim Rynku – zachęca Monika Masłowska, koordynatorka obchodów. Tradycyjnym elementem przemarszu stały się kapelusze, które właśnie są ozdabiane przez podopiecznych Domu.

Przemarsz zakończy się uroczystością w teatrze miejskim. Zastępca prezydenta wręczy seniorom symboliczny klucz do bram miasta, a pięć pierwszych osób otrzyma Karty Seniora, uprawniające do zniżek. Obchody uświetni spektakl Teatrzyku Zielona Gęś i koncert orkiestry dętej Music Lebel. W kolejnych dniach seniorzy zapraszają do rywalizacji w Nordic Walking oraz na bal. – Mamy jeszcze wolne miejsca, czekamy na chętnych! – dodaje Monika Masłowska.

/asz/

dni-seniora

Poprzedni artykułŚmiech i łzy przed ekranem [OKIEM MŁODYCH]
Następny artykuł145 km/h po ulicy Esperantystów