Strona główna 0_Slider 145 km/h po ulicy Esperantystów

145 km/h po ulicy Esperantystów

6

O prawie 100 km/h szybciej niż jest to dozwolone w godzinach szczytu jechało ulicą Esperantystów w Świdnicy BMW, kierowane przez 26-latka z powiatu świdnickiego. To nie jedyny taki przypadek w ostatnich dniach.

ul-esperantystowJak już informowaliśmy, 13 września aż czterech kierowców straciło prawa jazdy na 3 miesiące za jazdę ponad 100-tką po ulicach Świdnicy. Wczoraj padł jednak rekord. – Takiego wyniku w terenie zabudowanym w tym roku jeszcze nie odnotowaliśmy – przyznaje Mariusz Smok, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. 14 września o 15.30 patrol motocyklowy zatrzymał kierowcę, który swoim BMW na odcinku ul.Esperantystów miedzy skrzyżowaniami ze Stęczyńskiego i Łukasińskiego osiągnął prędkość 145 km/h. – Niestety, kierowcy wykorzystują fakt, że w tym miejscu krajowa 35-tka przeszła remont. Jezdnia jest szeroka i gładka jak stół. Przypominam jednak, że ta trasa znajduje się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – dodaje policjant.  Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, zdobył 10 punktów karnych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Tego samego dnia, godzinę później, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę. Tym razem 35-latek jechał „tylko” 106 km/h. Kosztowało go to 400 zł, 10 pkt karnych i utratę prawa jazdy na trzy miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Od początku roku w powiecie świdnickim za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h zostało ukaranych 92 kierowców.

/asz/

Poprzedni artykułSeniorzy przejmą władzę w Świdnicy
Następny artykułTwierdził, że jest trzeźwy. Miał 4,5 promila