Strona główna 0_Slider Piraci drogowi na świdnickich ulicach

Piraci drogowi na świdnickich ulicach

2

Czterech kierowców pędzących przez Świdnicę jednego dnia straciło prawa jazdy na 3 miesiące. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.

policja2

104, 105, 105 i 115 km/h to prędkości, z jakimi pędzili po świdnickich ulicach z ograniczeniem do 50 km/h czterej kierowcy zatrzymani 13 września przez policjantów z miejscowej „drogówki”. Wszyscy otrzymali mandaty w kwocie 500 zł, po 10 punktów karnych i co najbardziej dotkliwe – utracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

/KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułKoncert Wratislavia Cantans [WYGRAJ WEJŚCIÓWKĘ]
Następny artykułCome Together: W Polsce tylko Świdnica!