Strona główna Sport Inne Come Together: W Polsce tylko Świdnica!

Come Together: W Polsce tylko Świdnica!

0

Zespół Szkół Mechanicznych, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Fundacja V4Sport uczestniczą właśnie w europejskim projekcie sportowym Come Together. Jest to projekt mający na celu podniesienie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku od 16 do 18 lat.

come-together-1

Projekt jest innowacyjny, stosuje metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń oraz stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Świdnica będzie jedynym miastem w Polsce i zaledwie jednym z sześciu w Europie, w którym będzie realizowany ten projekt, a rozpocznie się od już we wrześniu 2016 roku podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu. Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie testów z wykorzystaniem pulsometru, który pozwoli określić prędkość szybkiego chodu – powolnego biegu.

plakat

Będziemy w stanie określić z jaka prędkością (kontrolując puls) jesteśmy w stanie pokonać odcinek 1 km i ile kilometrów pokonamy w czasie jednej godziny. Ten test pozwoli na podzielenie uczniów na grupy. Finał projektu to wielki bieg „Come Together”, który odbędzie się 20 września o godzinie 12 00 nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Wezmą w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz zaproszeni goście. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Beata Moskal-Słaniewska oraz starosta Piotr Fedorowicz. Zapraszamy do śledzenia naszych przygotowań na funpagu Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy. Liczymy na Państwa obecność 20 września o godz. 12 00 nad Zalewem Witoszówka oraz gorąco zachęcamy do kibicowania – wyznaje Małgorzata Bogusławska-Kurzawa, rzecznik prasowy „Mechanika”.

Poprzedni artykułPiraci drogowi na świdnickich ulicach
Następny artykułRowerowe miasteczko ze strażnikami