Strona główna Bez kategorii Miasto dołoży kolejne pieniądze do schroniska

Miasto dołoży kolejne pieniądze do schroniska

34

W czerwcu ma się zakończyć w Świdnicy pierwszy etap budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dopiero jednak w drugim etapie postawione zostaną pawilony dla psów. W najbliższy piątek radni miejscy zadecydują, czy przyznać na ten cel 600 tysięcy złotych.

schronisko (4)

W styczniu 2016 roku przetarg wygrał Zakład Ogólnobudowlany Tadeusza Brońskiego ze Świdnicy, który zrealizuje pierwszy etap inwestycji za 1 122 311,04 zł.  Budowa pierwszego etapu ma być zakończona w czerwcu 2016 roku. Schronisko powstanie przy ulicy Pogodnej (przy Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej). W pierwszym etapie budowany jest budynek główny z segmentem administracyjnym i socjalnym, segmentem weterynaryjnym (sala zabiegowa, sala operacyjna, izolatka dla chorych zwierząt) oraz segmentem gospodarczym (kuchnia i pomieszczenie na zapasy karmy).

O budowę schroniska zabiegało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dwukrotnie składany był projekt do budżetu obywatelskiego. Udało się uzyskać poparcie mieszkańców w II edycji budżetu i na inwestycję zabezpieczonych zostało 600 tysięcy złotych. W listopadzie po wykonaniu projektu okazało się, że te środki nie wystarczą na realizację pierwszego etapu.  Teraz konieczne jest dołożenie kolejnych pieniędzy na budowę pawilonu z 18 boksami dla psów (w każdym będą mogły przebywać 2 lub 3 psy) oraz izolatki dla 6 psów. Dopiero po akceptacji radnych zostanie ogłoszony przetarg.

schronisko 1

Nie wiadomo na razie, kto poprowadzi schronisko. – Schronisko rozpocznie działalność jesienią tego roku. Koszt utrzymania będzie zależał od operatora schroniska i sposobu prowadzenia przez niego działalności. Rozważamy różne opcje, aby wybrać najkorzystniejszą – informuje lakonicznie Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułBilety na Hendersona [KONKURS]
Następny artykułSukces lekkoatletów „czwórki” w Łodzi