Uczniowie Gimnazjum nr 4 im Noblistów Polskich w Świdnicy udali się 24 kwietnia do Łodzi na Międzynarodowe Finały Sztafetowych Biegów Przełajowych Vena Cross 2016. W zawodach udział brały najlepsze reprezentacje każdego województwa i zaproszone ekipy z Austrii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Francji.
Kadra najlepszych biegaczy Gimnazjum nr 4 pod opieką Tomasza Christ w składzie: Jakub Białas, Marcin Bieniasz, Michał Czabanowski, Szymon Kopacz, Marcel Podgórski, Wiktor Hliwa, Marcel Żukowski, Jakub Sarzyński, Michał Orzechowski zajęła ósme miejsce w Polsce. – Wielki sukces i ogromne gratulacje dla chłopaków. Przed nimi kolejne zmagania w zawodach lekkoatletycznych w ramach współzawodnictwa szkolnego świdnickich gimnazjów – mówi dumny dyrektor szkoły Tomasz Całka.

![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








