Strona główna Sport Piłka nożna Świdniczanie powalczą o laury w Warszawie

Świdniczanie powalczą o laury w Warszawie

0

W poniedziałek, 2 maja poznamy triumfatorów XVI edycji Turnieju Piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. W starszej kategorii chłopców wystąpi ekipa mistrzów Dolnego Śląska – SP 6 Świdnica (zawodnicy Polonii-Stali Świdnica).

tymb

Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na mecz towarzyski z Holandią rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku. Z ponad 320 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych dziewcząt i chłopców w Polsce. To zawodnicy zwycięskich drużyn ze wszystkich 16 województw – w kategoriach U-10 i U-12. Ich rywalizację i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców turnieju poznamy 2 maja na PGE Narodowym, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Od samego rana ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. W przerwach między meczami turnieju wystąpi chór Sound’n’Grace. Każdy bilet na finał Pucharu Polski upoważnia do wejścia 2 maja od godz. 10.00 na mecze finałowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zanim młodzi piłkarze wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie w trakcie, którego na scenie zobaczymy piosenkarkę Margaret. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową, rozgrywając na boiskach treningowych Legii i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w niedzielę, 1 maja na tych samych obiektach.
To wspaniałe, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Mecze turnieju powinni obejrzeć wszyscy, którzy zawodowo uprawiają ten sport, aby odnowić w sobie sportową pasję. Zaangażowanie i entuzjazm, z jakim biegają za piłką ci młodzi ludzie, udziela się każdemu. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Narodowym – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pamiętam jak byłem na ostatnim finale w Warszawie. Mam wiele niezapomnianych chwil z tym turniejem, bo jako dziecko również w nim uczestniczyłem. Turniej bardzo się rozwinął – przychodzimy na finały turnieju i są rozgrywane na Stadionie PGE Narodowym z pięciotysięczną publicznością, naprawdę fantastyczne uczucie. Tylko życzyć tym chłopakom, by dalej się rozwijali i cieszyli się z tego, że mają przyjemność i okazję grać na takich stadionach – dodaje Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz Ambasador Turnieju. Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem imprezy jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Poprzedni artykułSukces lekkoatletów „czwórki” w Łodzi
Następny artykułŚwidniccy radni będą obradować