Strona główna Bez kategorii Pomoc dla pogorzelców potrzebna podwójnie!

Pomoc dla pogorzelców potrzebna podwójnie!

20

Po dramacie, który rodzinę Ewy i Tomasza Rodzeniów ze Świdnicy dotknął 20 stycznia, przyszły kolejne złe wiadomości. Bank odmówił wypłacenia odszkodowania za spalone mieszkanie. – Jestem bardzo wdzięczna za dotychczasową pomoc, ale bez dodatkowego wsparcia nie wiem, jak sobie poradzimy – mówi pani Ewa.

ul. Kilińskiego

Przypomnijmy. 20 stycznia doszczętnie spłonęło mieszkanie przy ulicy Kilińskiego w Świdnicy. Nie ocalało dosłownie nic  z czteropokojowego lokalu. Na pomoc rodzinie natychmiast ruszyła Szkoła Podstawowa nr 6, w której uczy się najstarsza córka z czworga dzieci.  Dzieci otrzymały odzież, środki czystości, książki i zeszyty. Miasto opłaciło pobyt rodziny w Schronisku Młodzieżowym przy ul Kanonierskiej. Trwają ostatnie procedury z wypłatą zapomogi przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

rodzina Rodzeniów

– Byliśmy przekonani, że pomoc będzie potrzebna tylko w zakresie wyposażenia. Dzisiaj jednak przyszła wiadomość z banku, w którym mamy kredyt hipoteczny na mieszkanie. Z przyczyn niezależnych od nas spóźniliśmy się z ostatnia ratą i bank poinformował nas, że w związku z tym nie otrzymamy odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Przez pięć lat sumiennie wywiązywaliśmy się ze zobowiązania. Ten jeden raz się spóźniliśmy i zapłacimy za to ogromną cenę – mówi pani Ewa.

W mieszkaniu wymiany wymaga wszystko – okna, instalacje, podłogi, tynki. – Jeszcze nie zdążyliśmy oszacować, ile potrzeba będzie na to pieniędzy. Mamy już obiecane część potrzebnych materiałów, ale nie wiem, czy to wystarczy. Na konto do dziś wpłynęło 8 tysięcy złotych. Za każdą, nawet najmniejszą wpłatę z całego serca dziękuję. Jestem ogromnie zaskoczona taką hojnością. Myślałam, że jesteśmy zabezpieczeni, że dokupimy tylko potrzebne sprzęty, ale teraz wiem, że to nie wystarczy. Będziemy wdzięczni za następne wpłaty. Także rodzina obiecała, ze nas wesprze. Chciałabym, by moje dzieci jak najszybciej mogły wrócić do domu – dodaje świdniczanka.

Środki finansowe można przekazywać na rachunek:   

94 1020 5138 0000 9102  0183 9794
Ewa Rodzeń ul. Kilińskiego 23/4
58-100 Świdnica

Rodzina będzie wdzięczna także za dary rzeczowe. Potrzebne są:

1.lodówka
2. komputer dla dzieci
3. okap kuchenny
4. mikser
5. garnki
6. odkurzacz
7. żelazko
8. telefon komórkowy dla syna i córki w celu utrzymywania stałego kontaktu
9. kuchenka
10.materiały budowlane

 W sprawie przekazania darów prosimy kontaktować się pod numerem telefonu: 794 058 007. Dary można przywozić na adres Towarowa 24 w Świdnicy.

Poprzedni artykułPanie pobiegną w Parku Centralnym
Następny artykułMłode siatkarki w akcji