Strona główna Sport Lekkoatletyka Panie pobiegną w Parku Centralnym

Panie pobiegną w Parku Centralnym

0

Po raz pierwszy w Świdnicy i po raz pierwszy dla zdrowych piersi! „Zawsze pier(w)si!” to biegowa impreza dedykowana wszystkim paniom bez względu na wiek, która promuje profilaktykę przeciwko nowotworom. 5 marca Park Centralny w samo południe zapełni się biegnącymi paniami. Będzie ich kilkaset!

biegkobiet

„Kobieta w biegu” to cieszące się ogromnym zainteresowaniem zawody, które dotychczas miały swoją odsłonę w większych miastach Polski, we Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Teraz przyszedł i czas na Świdnicę, a to dzięki zaangażowaniu Ani Januszko ze stowarzyszenia Aktywni-Pozytywni oraz otwartości Urzędu Miasta. O idei „Kobieta w biegu” można przeczytać na stronie: kobietawbiegu.pl i tam właśnie zapisać się na bieg.

Panie przebiegną dystans 5 km, który nawet dla początkujących, nie powinien stanowić problemu. To świetna idea, która daje pretekst, aby zacząć biegać, daje mnóstwo energii, motywacji i pokazuje, że w grupie siła! Ponadto nasze przesłanie jest także ściśle związane ze zdrowiem kobiet, co ma dla nas podwójnie ważne znaczenie – tłumaczy Ania Januszko, współorganizatorka wydarzenia.

Bieg rozpocznie się punktualnie o 12:00 w sobotę, 5 marca. Trasa poprowadzi alejkami Parku Centralnego, gdzie wytyczono dwie pętle o długości 2,5 km każda. Zapisywać się można na stronie: http://kobietawbiegu.pl/zapisy-bieg-kobiet-2016-5-km

Zawodniczki w ramach pakietu startowego otrzymają różową koszulkę techniczną z napisem: Zawsze pier(w)si, pełnowartościowy kosmetyk i inne cenne niespodzianki. Koszt wpisowego w pierwszym terminie to 39 zł. Bieżące informacje dotyczące biegu oraz garść motywacji można znaleźć także na facebook’u: Bieg kobiet w Świdnicy oraz Kobieta w biegu.

Poprzedni artykuł300 tysięcy złotych na przydomowe oczyszczalnie
Następny artykułPomoc dla pogorzelców potrzebna podwójnie!