Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 300 tysięcy złotych na przydomowe oczyszczalnie

300 tysięcy złotych na przydomowe oczyszczalnie

1

Gogołów, Wieruszów, Sulisławice, Pogorzała, Krzczonów – mieszkańcy tych sołectw mogą w tym roku ubiegać się o dotacje celowe na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, lub szczelnych zbiorników bezodpływowych. W tym roku na cel zostanie przeznaczonych 300 tysięcy zł. Program dofinansowania budowy przydomowych oczyszczalni ścieków realizowany jest w  gminie od 2008 roku.

 oczyszczalnia-6

– Na przestrzeni ostatnich 7 lat udzielono 182 dofinansowania na łączna kwotę 2 miliony złotych. Środki te w całości pochodziły z budżetu gminy Świdnica. Wnioskodawca może otrzymać dotację w wysokości do 90 % kosztów realizacji inwestycji, ale nie więcej niż 12 000 zł dla nieruchomości, w których zamieszkuje do 15 osób lub maksymalnie 35 000 zł, gdy osób zamieszkujących w nieruchomości jest więcej. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby posiadające tytuł prawny do władania nieruchomością zabudowaną budynkiem mieszkalnym – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Dotacja w maksymalnej wysokości 35 000 zł to najwyższa dotacja przeznaczona na ten cel, zarówno pod kątem procentowym, jak i wartościowym.

Wnioski o przyznanie dotacji należy składać do 29 lutego 2016, począwszy od dnia ogłoszenia naboru. Informacje o naborze zostaną upublicznione m.in. na stronie internetowej www.gmina.swidnica.pl oraz tablicach ogłoszeń.

Poprzedni artykułJakie decyzje przed świdnickimi radnymi?
Następny artykułPanie pobiegną w Parku Centralnym