Strona główna Bez kategorii Komu 1% podatku? Pomóż Samancie!

Komu 1% podatku? Pomóż Samancie!

0

Termin złożenia zeznania podatkowego za 2015 rok mija 30 kwietnia. Przy wypełnianiu formularza warto pamiętać o wyborze organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Nie wymaga to żadnego wysiłku. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym, pieniądze na wskazane konto przekaże Urząd Skarbowy. Jakiej organizacji pożytku ze Świdnicy i okolic można podarować skromną część podatku? Kogo wesprzeć w idei pomagania? Czekamy na zgłoszenia, informacje będą publikowane w każdą niedzielę. Dane organizacji lub osoby wraz ze zdjęciem i opisem  proszę przesyłać na adres [email protected]

Samanta Przygodzka

1% dla Samanty Przygodzkiej

Samanta ma 10 lat,  jest zawsze uśmiechnięta i pełna życia. Choruje na wiotką postać porażenia mózgowego 4- kończynowego, upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim, skrzywienie kręgosłupa 30 stopni, padaczkę ogniskową. Dziewczynka urodziła się bez odruchu ssania i połykania. Przez pierwszy rok życia była karmiona sondą. Nie dawano nadziei na to, że stan zdrowia dziecka ulegnie poprawie. Zgodnie z opinią lekarzy, zawsze będzie zdana na pomoc innych. Ta wiadomość wstrząsnęła mamą dziewczynki, jednak nie poddała się i rozpoczęła walkę o zdrowie córeczki.

 Ciągła rehabilitacja i wytężone próby samodzielnego karmienia sprawiły, że dziewczynka zaczęła ssać i połykać pokarmy. Rehabilitacja pozwoliła na to, aby dziewczynka zaczęła poruszać się z pomocą innych.Dziewczynka korzysta również z dogoterapii, basenu, hipoterapii, logopedy. Każda złotówka to szansa na leczenie i rehabilitację dla Samanty, która jest bardzo dzielną dziewczynką.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, KRS 0000037904  cel szczegółowy 12191 Samanta Przygodzka

Poprzedni artykułNiemal wszystkie szkoły z salami sportowymi
Następny artykułStudniówki czas zacząć