Strona główna Bez kategorii Niemal wszystkie szkoły z salami sportowymi

Niemal wszystkie szkoły z salami sportowymi

1

Nawet zimowa aura nie przeszkadza w pracach budowlanych przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, gdzie powstaje nowa sala sportowa. Wartość inwestycji szacowana jest na 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 na kwotę blisko 1 mln zł.

Budowa sali gimnastycznej w Bystrzycy Górnej

Budynek składa się z sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej, zaplecza techniczno magazynowego oraz łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

– Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach, jakie od kilku lat przeprowadzają studenci Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wśród blisko 42% uczniów zauważono wady postawy w mniejszym, lub większym stopniu. Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej, która w 2009 roku została rozbudowana o 3 pomieszczenia, aulę oraz pomieszczenia administracyjne. Wydaliśmy wtedy z budżetu gminy ponad 1,15 mln zł  – dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.

W gminie Świdnica każda szkoła ma sale sportowe. Nowoczesny obiekt sportowy mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

W Bystrzycy zakończenie prac przez wykonawcę inwestycji, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe MIRS Sp. z o.o. ze Spalic k/ Oleśnicy zaplanowano na koniec lipca 2016 roku.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułZatańczyli i pomogli! [FOTO]
Następny artykułKomu 1% podatku? Pomóż Samancie!