Strona główna Bez kategorii Pomagają wielu ludziom

Pomagają wielu ludziom

0

W okresie ostatnich kilku tygodni poprzedzających Święta Narodzenia Pańskiego w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym miał miejsce prawdziwy zryw otwierania serc dla innych. Uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w kilka akcji pomocy potrzebującym wykazując się empatią, wrażliwością i zrozumieniem dla słabszych i uboższych.

Szlachetna Paczka w SP Witoszów Dolny

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy już od 15 lat przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Już po raz trzeci z rzędu z inicjatywy Rodziców obecnej klasy IV w akcję niesienia pomocy włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Wraz z kilkoma mamami spakowali oni gromadzone od kilku tygodni produkty spożywcze, środki czystości, odzież, przybory szkolne i drobne upominki dla wybranej rodziny w 26 kartonów i ozdobili je świątecznymi malunkami. Paczki zostały przewiezione do magazynu w Wałbrzychu, skąd trafią do rodziny pani Edyty, która wraz z mężem wychowuje cztery córki w wieku 3, 10, 11 i 14 lat mieszkając w jednym pokoju z kuchnią. Wierzymy, że tego typu pomoc da „naszej” rodzinie szansę na zmianę. Nam dała wiele radości, a przede wszystkim uczy nasze dzieci wrażliwości na potrzeby innych i współodpowiedzialności za los drugiego człowieka – mówi jedna z mam zaangażowanych w akcję.

Odpowiadając na prośbę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pani Beaty Pawłowicz, oraz koordynatorki akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, pani Grażyny Orłowskiej-Sondej, społeczność Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym zebrała 8 kartonów darów dla Rodaków z Kresów Wschodnich. Uczniowie przekazali potrzebującym Polakom mieszkającym za wschodnią granicą słodycze, żywność, środki czystości i artykuły szkolne. Ma to być świąteczny upominek oraz wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru żyją na obcej ziemi. Dopełnieniem dobroczynnego dzieła w szkole była akcja zbierania słodkich podarunków dla dzieci z Domu Dziecka w Świdnicy, zainicjowana przez wychowawców klas I-III.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykuł„Sercowa” wigilia z przyjaciółmi
Następny artykułRekin popłynął w Nowej Rudzie