Strona główna Bez kategorii „Sercowa” wigilia z przyjaciółmi

„Sercowa” wigilia z przyjaciółmi

0

Nie zabrakło hojnych Mikołajów, występów utalentowanych wokalistów z zespołu „Serduszka”, miłych gości, pysznych potraw i życzeń. Już od 29 lat podopieczni i przyjaciele Stowarzyszenia „Serce” w Świdnicy spotykają się na wspólnych wigiliach. Od trzech lat we własnej, „Sercowej” siedzibie przy ulicy Kościelnej.

037

Świąteczne spotkanie, na które zawsze przyjeżdża Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak (założyciel i wieloletni prezes stowarzyszenia), gromadzi osoby serdecznie związały się z ideą „Serca” – ideą wspierania dzieci, promocją ich godności i poszanowania praw najmłodszych obywateli. Gospodarze, w wieku od lat 4 do 18, jak zawsze przygotowani byli perfekcyjnie, od eleganckich strojów poczynając, przez kindersztubę okazywaną na każdym kroku, na występach wokalnych kończąc. Dzieci jak co roku gościły zaprzyjaźnionych dorosłych –  duchownych wyznań katolickiego i ewangelickiego, władze miasta, przedstawicieli harcerstwa, Rady Miejskiej, nauczycieli, darczyńców. Na spotkaniu opłatkowym pojawili się  rodzice i dziadkowie podopiecznych, a także „absolwenci” „Serca”. Niegdyś dziewczynki, dziś piękne i pewne swojej wartości kobiety mówiły o tym, jak wiele dało im wsparcie, które otrzymały w stowarzyszeniu. Nad całością wigilii czuwała wraz z opiekunkami i wolontariuszami prezes stowarzyszenia, Iwona Maciejewska. Nie zabrakło koncertu kolęd w wykonaniu kolejnego pokolenia „Serduszek”, których opiekunem muzycznym jest Jerzy Maliszewski.

Jak zawsze gości poczęstowano świątecznymi potrawami, a do dzieci przyszedł Mikołaj. Tradycją jest, że podopieczni „Serca” od hojnych pomocników świętego dostają dokładnie to, o co poproszą w listach.

/asz/

Zdjęcia Łukasz Kufner

Poprzedni artykułDwustu potrzebujących przy stole
Następny artykułPomagają wielu ludziom