Strona główna Sport Inne Curling, short track i… hokej na rolkach

Curling, short track i… hokej na rolkach

0

Wiele wskazuje, że w najbliższych latach Świdnica będzie współgospodarzem dwóch dużych imprez sportowych. W lutym przyszłego roku odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, natomiast w lipcu 2017 roku zawody World Games czyli igrzyska sportów nieolimpijskich. Areną obu wydarzeń będzie hala lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

lodowisko1

Zaangażowanie Świdnicy w zimową Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży jest już przesądzone. Gospodarzem olimpijskich zmagań w 2016 roku jest Dolny Śląsk. Impreza odbędzie się od 15 do 28 lutego w Dusznikach-Zdrój, Stroniu Śląskim, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Lubawce, Krynicy-Zdrój, Świdnicy a także z uwagi na potrzebną infrastrukturę w Tomaszowie Mazowieckim i Sosnowcu. – Nasze obiekty kolejny raz będą gościły zimową olimpiadę młodzieży – podkreśla Jan Czałkiewicz, kierownik działu obiektów ŚOSiR. Po raz pierwszy zimowa OOM odbyła się w Świdnicy w 1988 roku. Na lodowisku zorganizowano turniej hokeja na lodzie. Ostatni raz młodzi sportowcy rywalizowali w Świdnicy w 2010 roku. W 2016 roku kibice mogą przygotować się na emocje związane z curlingiem, łyżwiarstwem figurowym i short-trackiem.

Jeszcze większe wydarzenie szykuje się jednak w lipcu 2017 roku. Wówczas we Wrocławiu odbędą się zawody World Games. To faktycznie olimpiada nieolimpijskich sportów. Nie wszystkie zawody odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. Najprawdopodobniej dwie dyscypliny: hokej na rolkach i jazda figurowa na rolkach zagoszczą w Świdnicy! Obecnie trwają ostatnie konsultacje między samorządem Świdnicy i organizatorami World Games. Wiele wskazuje, że jeszcze w tym roku zostanie podpisana finalna umowa. Przedstawiciele Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych od kilku miesięcy regularnie goszczą w Świdnicy i oceniają przystosowanie hali lodowiska do tak wielkiego przedsięwzięcia. Ostatnia robocza wizyta odbyła się w ubiegłym tygodniu. Na obiektach OSiR-u gościli Grzegorz Pyzałka i Andrzej Kołodziej.

World Games to wielkie sportowe wydarzenie, a dla wielu dyscyplin przedsionek do klasycznych Igrzysk Olimpijskich. W projekt zaangażowany jest Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a relacje z zawodów – także tych rozgrywanych w Świdnicy – pokaże telewizja. W programie World Games są między innymi: petanka, bilard, trójbój siłowy, bieg na orientację, squash, taekwondo, karate, rugby czy futbol amerykański.

Poprzedni artykułKoalicja na rzecz seniorów
Następny artykułJaworskie Centrum Medyczne zaprasza