Strona główna Bez kategorii Nikt nie chce być komendantem Straży Miejskiej

Nikt nie chce być komendantem Straży Miejskiej

5

Żadna osoba nie zgłosiła się na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy. Termin upływa jutro, ale najprawdopodobniej zostanie przedłużony.

Straż Miejska

Podczas sesji Rady Miasta prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska poinformowała, że od 1 października 2015 roku dojdzie do zmiany na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy. Tę funkcję  od  wielu lat pełnił Stanisław Rybak. Decyzja jest związana z działaniami Henryka Kosiorowskiego, mieszkańca Świdnicy, który postanowił doprowadzić do zwołania referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Stwierdził, że formacja nie pełni należycie swoich obowiązków. Na razie wniosek o referendum przepadł, bo po weryfikacji podpisów okazało się, że jest ich za mało. Ponad 800 podpisów zostało zanegowanych.

Nie możemy być obojętni na ponad 4000 głosów za likwidacją Straży Miejskiej w Świdnicy. Strażnicy miejscy odgrywają ważną rolę w naszym mieście, ale jak widać ich praca nie jest dobrze odbierana przez sporą grupę obywateli. Straż Miejska się zmienia, ale nie tak szybko jak byśmy tego oczekiwali. Dlatego postanawiamy o zmianie na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy. Funkcji tej od 1 października nie będzie pełnił już Stanisław Rybak – mówiła Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Wymagania postawione nowemu komendantowi są dość wysokie. Musi być to osoba z wyższym wykształceniem, 5 letnim stażem pracy, w tym 2 lata na stanowisku urzędniczym. Kandydat musi przedstawić koncepcję funkcjonowania Straży Miejskiej. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w piątek, 25 września o 15.30, ale w związku z brakiem zainteresowania, najprawdopodobniej zostanie przedłużony o kilka dni.

/asz/

Poprzedni artykuł5. Rajd o Kropelce
Następny artykułUniwersytet Dziecięcy wystartował! [KONKURS]