Strona główna Bez kategorii Uniwersytet Dziecięcy wystartował!

Uniwersytet Dziecięcy wystartował! [KONKURS]

0

Już od października 5-latki rozpoczną studia w Świdnicy! Dowiedzą się, czy można zakleić czarną dziurę, dlaczego zebra ma paski, a także kto posolił Bałtyk. Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS otwiera swoje podwoje w Świdnicy!

ROK AKADEMICKI 2015-2016wykład

Wybitna kadra profesorów wyższych uczelni, interaktywna nauka od fizyki po paleontologię, 6 wykładów i około 100 godzin specjalistycznych warsztatów w ciągu 10 miesięcy roku akademickiego – to wszystko czeka na małych studentów. Najmłodszy żak może mieć 5 lat. Najstarszy 12. Właśnie rozpoczął się nabór. – Na pierwszym wykładzie zgłębimy tajniki ewolucji. Odpowiemy m.in. na pytanie: skąd u słonia wzięła się trąba – zdradza szczegóły Anna Sobczyk, koordynator Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Świdnicy.

Mali naukowcy

Uniwersytety Dziecięce cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Pierwszy tego typu placówka powstała w 2002 roku w Niemczech. W Polsce liczba ośrodków Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS wzrosła czterokrotnie w ciągu zaledwie ostatnich 2 lat (dziś jest ich ponad 30). To pokazuje, jak dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, cieszy się tego typu forma zajęć edukacyjnych.

Cel Uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Taka forma nauki sprawia, że dzieci kończą zajęcia z uśmiechem na twarzy i, przede wszystkim, ze zdobytą wiedzą. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Świdnicy najmłodszych naukowców w kraju uczyć będą prawdziwi profesorowie oraz doktoranci.

– Dzieci są ciekawe świata i chcą się uczyć. Ale uczyć w sposób dla nich zrozumiały i najbardziej interesujący. Trudno oczekiwać od 6, czy 8-latka, że z łatwością będzie pochłaniał wiedzę z podręczników. Najmłodsi mają dobrą pamięć i często są wzrokowcami, dlatego tak istotne jest „pokazywanie” im tej nauki na żywo, na wyciągnięcie ręki. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Świdnicy każde wykład i warsztaty będą miały formę interaktywnej nauki połączonej z zabawą. Profesor nie przyjedzie na wykład i nie będzie tylko mówił i mówił. Będzie rozmawiał, zachęcał dzieci do mówienia, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Na warsztatach nie zabraknie eksperymentów, doświadczeń, a także wycieczek edukacyjnych. Dla naszych przyszłych studentów przygotowaliśmy wiele naukowych niespodzianek – mówi Karol Marcyniuk.

Trwa nabór na I semestr

17 października swoją działalność rozpocznie Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS w Świdnicy. Właśnie rozpoczął się nabór na pierwszy rok studiów. Nie ma egzaminów wstępnych, ani rozmów kwalifikacyjnych. O przyjęciu decyduje wyłącznie chęć wszechstronnego rozwoju kandydata potwierdzona zgłoszeniem. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową www.unikids.pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje.

Organizatorzy w pierwszym semestrze zaplanowali trzy wykłady z różnych dziedzin nauki. Koszt semestru zimowego to 120 złotych + jednorazowa opłata wpisowa – 25zł. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Studentami mogą zostać dzieci ze Świdnicy, a także ze Strzegomia, Świebodzic, Żarowa, Sobótki i okolicznych miejscowości.

Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS można znaleźć na stronie UNIKIDS, a także na facebook’u.

Bezpośredni kontakt do koordynatorów:

[email protected]

Anna Sobczyk – tel. 609 659 627

Karol Marcyniuk – tel. 535 002 002

Untitled 2

Wygraj indeks UNIKIDS

Swidnica24.pl ogłasza konkurs, w którym można wygrać indeks Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS na I semestr 2015/2016. Aby go zdobyć, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Gdzie w Świdnicy znajduje się zegar słoneczny? Mail z poprawną odpowiedzią nadesłany na adres [email protected] jako 9. w kolejności wygrywa. Na zgłoszenia czekamy do 30 września. Nie zapomnijcie w treści maila podać swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu, zaś w tytule wpisać “unikids”. Zwycięzcę poinformujemy telefonicznie 1 października.