Strona główna Bez kategorii 5. Rajd o Kropelce

5. Rajd o Kropelce

0

Jedź ekonomicznie, zwiedzaj region, rozwiązuj zagadki i wygrywaj nagrody! A do tego paliwo i prowiant na drogę dostaniesz gratis. O to chodzi w 5. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce, który startuje już w najbliższą sobotę, 26 września. Do pokonania trasa wiodąca przez 5 malowniczych powiatów.

rajd o kropelcezdjęcie archiwalne

– Do udziału zapraszamy całe rodziny, bo choć główną ideą tych zawodów są ekonomia i ekologia, to jest to zawsze także wspaniała zabawa i dzień pełen atrakcji – zapowiada Robert Jagła, pomysłodawca i komandor 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. – Ciągle też czekamy też na stuprocentową kobiecą załogę, którą obiecujemy zwolnić z wpisowego. Choć pojawiło się kilka pań za kierownicą, to jednak widać, że stawiają na męskie wsparcie po stronie pilota – dodaje.

Zasady udziału są bardzo proste. Jak to wygląda w skrócie? Rano w sobotę, 26 września 2015 r. jeszcze przed startem, trzeba w obecności komisji zatankować samochód do pełna (minimum 8-9 litrów) na wskazanej stacji paliw – w Świdnicy na placu firmy Bel Pol – Westerplatte 55D. Tam uczestnicy rajdu tankują z rabatem. Po starcie wszyscy jadą zgodnie z książką drogową do wskazanych punktów i rozwiązują zagadki. Trasa wiedzie ze Świdnicy przez Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Bardo, Złoty Stok, Trzebieszowice, Kłodzko, Radków, Wałbrzych i Szczawno Zdrój. Załogi starają się przy tym jechać tak, aby spalić jak najmniej paliwa. Na mecie, na tej samej stacji, organizator tankuje
każde auto do pełna i pokrywa koszt. Wygrywa ten kto w spali jak najmniej i zdobędzie jak najwięcej punktów za rozwiązane zadania. Samochody podzielone są na klasy, zgodnie z pojemnością silnika i rodzajem paliwa. Atrakcyjne nagrody czekają także na tych, którzy po prostu osiągną metę. Rozdanie nagród w sobotę, o godz. 17:30.

– Zdradzę, że frekwencja na obecną chwilę jest już bardzo dobra, bo wiele załóg stawia na zabawę i zgłasza do udziału maksymalną ilość osób w aucie. W rajdzie pojedzie m.in. rajdowiec Daniel Dymurski, pilot Tomasza Kuchara. Mamy także dwie załogi w historycznych autach, które w tym roku jechały w charytatywnym rajdzie „Złombol” – wylicza Robert Jagła komandor zawodów.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do piątku, 25 września do godziny 8:00. Rejestracja odbywa się elektronicznie na stronie www.rajdokropelce.pl. Wpisowe to tylko 50zł od załogi. A tę stanowić muszą minimalnie kierowca i pilota, a maksymalnie w aucie może jechać tyle osób, na ile jest zarejestrowany pojazd.

Jubileuszowemu, 5. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce towarzyszył będzie Piknik Bezpieczeństwa, który zaplanowany jest na świdnickim Rynku w godzinach od 12:00 do 17:30. W programie m.in. symulator eko-jazdy Toyoty i Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy, symulator zderzeń Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu, wystawa luksusowych samochodów Suhorovsky Design, wystawa zabytkowych samochodów z firmy J. M. Mazur – Nissan Wałbrzych, spotkanie z Komisarzem Lwem, gry i zabawy dla dzieci. W godzinach 12:00 – 14:00 obędzie się znakowanie rowerów przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. O godz. 15:00 zapraszamy na pokaz udzielania pierwszej pomocy przez „Pogotowie na Sygnale”.

Rajd o kropelce - plakat 594 na 420 mm

Poprzedni artykułZiemniaczana fiesta i senioralia
Następny artykułNikt nie chce być komendantem Straży Miejskiej