Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ziemniaczana fiesta i senioralia

Ziemniaczana fiesta i senioralia

0

Świebodzice będą się bawić przez całą sobotę, 26 września. Miasto zaprasza wszystkich chętnych na dwa atrakcyjne wydarzenia.

ziemniak

O godz. 11:00 rozpoczyna się znane i bardzo lubiane przez mieszkańców Rodzinne Święto Ziemniaka. W tym roku bawimy się aż w trzech miejscach: na placu apelowym Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim, na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 oraz przy Szkole Podstawowej nr 4. Atrakcji będzie mnóstwo – pieczone ziemniaki, zabawne konkursy, pyszne jedzenie, występy artystyczne, występy naszych lokalnych gwiazd: Maxa Mazurka i grupy Lazy Rockers. Będzie też zumba, kiermasze, wielobój siłowy i wiele innych atrakcji.
Ziemniaczana fiesta potrwa do 15:00.

Z kolei o 14:00 na arenę wkraczają nasi aktywni seniorzy, którzy zainaugurują II już Senioralia w mieście, pod patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza oraz Rady Miejskiej w Świebodzicach.
Wesoły i rozśpiewany korowód zespołów ludowych przejdzie spod ratusza do Parku Miejskiego, a tam odbędzie się dalsza część imprezy czyli ludowe śpiewanie, grillowanie kiełbasek, a także konkurs na najbardziej fantazyjne przebranie i kapelusz. Na scenie zaprezentują się: świebodzicki zespół Akord, a także Olszaniacy, Goczałkowianie i Dobromierzanie.

Poprzedni artykułZjednoczeni nie sprawili niespodzianki [FOTO]
Następny artykuł5. Rajd o Kropelce