Strona główna Sport Piłka nożna Zjednoczeni nie sprawili niespodzianki

Zjednoczeni nie sprawili niespodzianki [FOTO]

0

Piłkarze Polonii-Stali Świdnica nie mieli większych problemów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. Drużyna Marcina Dymkowskiego pokonała na wyjeździe IV-ligowych Zjednoczonych Żarów 4:0. Świdniczanie bronią pucharu zdobytego w dwóch poprzednich edycjach rozgrywek.

CSC_5932

Od początku starciu swoje warunki narzucili goście, choć rywale odgryźli się kilkoma składnymi akcjami. W pierwszej części gry mimo kilku znakomitych szans piłkarzy Polonii-Stali, futbolówka do sieci nie wpadła. Po zmianie stron rozpoczęło się już jednak prawdziwe oblężenie bramki Marcina Hruszowca, którego zapał został błyskawicznie zgaszony. W 50. minucie Michał Skrypak przejął piłkę i ruszył sam na sam z bramkarzem Zjednoczonych wyprowadzając świdniczan na prowadzenie. W 59. minucie było już 3:0, najpierw do żarowskiej sieci trafił Sławomir Truszczyński, a następnie Iegor Tarnov. Kwadrans później Tarnov ustalił końcowy rezultat na 4:0. Uczciwie trzeba przyznać, że było to najniższy wymiar kary, a gdyby nie słabo nastawione celowniki zawodników trenera Dymkowskiego, zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Ten mecz pokazał, że spory dystans dzieli III od IV ligi.

Zjednoczeni Żarów – Polonia-Stal Świdnica 0:4 (0:0)

Polonia-Stal: Stitou, Kozachenko (53′ Tarnov), Marszałek, Salamon, Truszczyński, Sowa (46′ Gładysz), Szuba, Borowy, Jaros (78′ Morawski), Ł. Kot (53′ Ciuba), Skrypak (65′ Luber)

Wyniki II rundy Pucharu Polski OZPN Wałbrzych:

Zjednoczeni Żarów – Polonia-Stal Świdnica 0:4
Victoria Tuszyn – Lechia Dzierżoniów 0:2
Zdrój Jedlina Zdrój – Górnik Wałbrzych 1:6
Unia Bardo – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:0
Nysa Kłodzko – Piast Nowa Ruda – 30.09.2015 r.
Unia Złoty Stok – Orzeł Ząbkowice Śląskie – 30.09.2015 r.
Polonia-Stal Świdnica (LDJ) – AKS Strzegom – 30.09.2015 r.
Victoria Świebodzice – LKS Bystrzyca Górna – 30.09.2015 r.

FOTO: Ziobro

Poprzedni artykułRadni o drogach i jakości powietrza
Następny artykułZiemniaczana fiesta i senioralia