Strona główna Bez kategorii Potrzebna pomoc dla pogorzelców

Potrzebna pomoc dla pogorzelców

1

W niedzielę, 23 sierpnia br. w wyniku pożaru budynku mieszkalnego w Zawiszowie nr 3A, ucierpiało 5 rodzin. Zwracamy się z apelem do wszystkich chętnych do udzielenia pomocy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

pogorzelcy 2

Budynek  wymaga gruntownego remontu i nie nadaje się do zamieszkania. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do firm budowlanych, instytucji i osób prywatnych o udzielenie wsparcia poszkodowanym w postaci: środków czystości, odzieży, sprzętu AGD, przyborów szkolnych, bowiem wśród osób, które ucierpiały jest 4 dzieci w wieku 5 lat (dziewczynka) 10 lat (chłopiec), 13 lat (dziewczynka) 16 lat (dziewczynka). Docelowo udzielana będzie również pomoc finansowa.

Obecnie trwają czynności związane z badaniem konstrukcji budynku. Nieruchomość należała do Majątku Ziemskiego Stary Jaworów Sp. z o.o. w Milikowicach. Spośród 4 lokali, jedno doszczętnie spłonęło, pozostałe 3 ucierpiały w związku z prowadzonymi czynnościami gaśniczo-pożarniczymi.

Poszkodowane rodziny niezwłocznie po zdarzeniu zostały objęte wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zostanie im udzielony zasiłek celowy w wyniku zdarzenia losowego oraz wsparcie psychologiczne. Organizowana jest pomoc z PCPR i PKPS w Świdnicy – informuje Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Najbardziej poszkodowane osoby zostały zakwaterowane tymczasowo w świetlicy wiejskiej w Zawiszowie i u najbliższej rodziny.

Chętnych do udzielenia pomocy prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Głowackiego 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30) tel. 74 852-30-67 wew. 111 i 112.

Poprzedni artykułOstatnia zumba w plenerze
Następny artykułPoradzili sobie z reklamami i komórkami