Strona główna Bez kategorii Poradzili sobie z reklamami i komórkami

Poradzili sobie z reklamami i komórkami

0

Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska w Świebodzicach przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego śródmieścia. Dokument porządkuje i wyznacza zasady kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zieleni ścisłego centrum miasta – informuje Agnieszka Bielawska z UM w Świebodzicach.

komórki Świebodzice
W planie znalazły się m. in. wytyczne co do stosowania materiałów do remontu elewacji budynków, umieszczania szyldów związanych z działalnością gospodarczą w danym punkcie handlowym czy usługowym – ciekawostką jest fakt, że zgodnie z zapisami planu nie będzie wolno umieszczać reklam na budynkach.

Zapisy porządkują także zabudowę na tyłach kamienic, wprowadzając m. in. zakaz stawiania jakichkolwiek nowych budowli typu garaże czy komórki. Plan zajmuje się także terenami w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowych murów obronnych. Zakłada oczyszczenie tych terenów z „przyklejonych” komórek czy składzików, za wyjątkiem tych obiektów, które są własnością prywatną.

W planie zawarto także wskazówki dotyczące kształtowania zieleni, ochrony konserwatorskiej oraz zasad umieszczania elementów informacji wizualnej.

Poprzedni artykułPotrzebna pomoc dla pogorzelców
Następny artykułŚOK po liftingu