Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gminne Diamenty trafiły do…

Gminne Diamenty trafiły do…

1

Roksana Niedziałkowska i Jakub Salamon – to tegoroczni laureaci Gminnej Ligii Talentów, zorganizowanej przez Młodzieżowa Radę Gminy Świdnica.

 Diamenty

Impreza była doskonałą okazją zaprezentowania niezwykłych i niepowtarzalnych zdolności uczniów, którzy przeszli etap międzyszkolny i spotkali się w finale, do którego dotarło aż 37 osób.

Pierwszej edycji Gminnej Ligii Talentów nie można zarzucić braku różnorodności. Wachlarz prezentowanych przez młodych artystów umiejętności był bardzo szeroki. Ze sceny popłynęły stonowane kompozycje wokalne, gra na akordeonie, flecie, skrzypach, pianinie, popisy teatralne,  gimnastyka akrobatyczna, taniec breakdance.  A wszystko to podczas dwugodzinnego performance’u na świetlicy w Witoszowie Dolnym. Uczniowie z 6 szkół podstawowych i 3 szkół gimnazjalnych zaprezentowali talenty wokalne, sportowe, muzyczne i taneczne.

Stąd też tegoroczne jury, w którym zasiadała m.in. przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica Karolina Podżarow miało nie lada orzech do zgryzienia, aby spośród tylu utalentowanych wybrać „gminne diamenty”. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Roksana Niedziałkowska, uczennica klasy V SP w Bystrzycy Górnej. Roksana od 6. roku życia ćwiczy akrobatykę artystyczną i to właśnie prezentacja tego programu zapewniła jej miejsce na podium. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych występ taneczny breakdance w wykonaniu Jakuba Salomona z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie w ocenie jury zasłużył na pierwsze miejsce.

Po raz pierwszy uczestniczyłam w finale Gminnej  Ligi Talentów i było to naprawdę niesamowite przeżycie – mówi Regina Adamska, przewodniczącą Rady Gminy Świdnica. Należy docenić i talent i pasję tych młodych ludzi,  tryskających świetnymi, świeżymi pomysłami. Udział w tego typu imprezach daje doskonałą okazję do zaprezentowania swojego talentu szerszej publiczności i pobudzić rówieśników do działania. W myśl zasady chcieć to móc .Gratuluję organizatorom Młodzieżowej Radzie Gminy Świdnica  przygotowania finałowych zmagań artystów. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

Poprzedni artykułHistoria, kamera, akcja. Weź udział w warsztatach
Następny artykułBezpłatne badania mammograficzne