Strona główna Wydarzenia Marcinowice Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

0

Kolejny mammobus pojawi się w Marcinowicach 11 czerwca. Dzięki inicjatywie NZOZ Mammo-Med. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych, popartej przez Urząd Gminy Marcinowice, mieszkanki gminy w wieku od 50. do 69. roku życia będą mogły bezpłatni przebadać swoje piersi.

mammobus

Badania mammograficzne prowadzone są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy i finansowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym celu dolnośląskie miejscowości objeżdża tzw. mammobus – specjalnie zaprojektowany na potrzeby badań piersi autobus. Dzięki swojej mobilności, mammobus dojeżdża do miejscowości, w których nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego. Stwarza to mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pozwala uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi.

Badania w Marcinowicach zostaną przeprowadzone 11 czerwca w godzinach od 9.00 do 17.00 na parkingu Urzędu Gminy. Aby wziąć w nich udział, trzeba się zarejestrować telefonicznie pod numerami tel. 58/325 76 02 i 58/325 76 05.

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie wieku od 50 do 69 lat.

Poprzedni artykułGminne Diamenty trafiły do…
Następny artykułZdrowa żywność i ruch