Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zdrowa żywność i ruch

Zdrowa żywność i ruch

1

Ekostragany, możliwość rodzinnego przygotowania pierogów, komponowanie zdrowego jadłospisu, pokaz wytwarzania masła metodą tradycyjną – to jedne z wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy podczas wielkiego festynu „Zdrowa żywność i ruch” – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy.

Pszenno

Przedsięwzięcie było jednym z zadań konkursu ogłoszonego przez BOŚ BANK, do którego przystąpiła szkoła w Pszennie. Projektowi przyświecał szczytny cel: zdrowe odżywianie się i ruch, które są podstawą dobrej kondycji zdrowotnej człowieka w każdym wieku oraz integracja lokalnej społeczności. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. W programie znalazły się:

– rozgrywki sportowe z udziałem piłkarzy ręcznych ze ŚKPR,

– pokazy zumby i jogi,

– wyścigi w workach na ziemniaki,

– prezentacja masażu,

– przykładowy trening kolarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego,

– liczne kiermasze ze zdrową żywnością,

– malowanie twarzy oraz wiele innych zabaw i konkursów,

– w kawiarence na gości czekały słodkie niespodzianki.

Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba i lepienia pierogów oraz zakupić przysmaki kuchni regionalnych. Nad bezpieczeństwem zdrowotnym uczestników festynu czuwali studenci WCKMed w Łodzi. Pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Zapraszamy za rok – mówią zgodnie organizatorzy ekofestynu.

Poprzedni artykułBezpłatne badania mammograficzne
Następny artykułZmiany w kursowaniu linii numer 30