Strona główna Kultura Historia, kamera, akcja. Weź udział w warsztatach

Historia, kamera, akcja. Weź udział w warsztatach

0

Do 10 czerwca czekamy na zgłoszenia na wyjątkowe warsztaty międzypokoleniowe. Pod okiem specjalistów będzie można nauczyć się, jak stworzyć etiudę filmową i korzystać z multimediów, a przede wszystkim – pracować w kreatywnej grupie. Do udziału w zajęciach zaproszeni są uczniowie gimnazjów i seniorzy ze Świdnicy.

TVUSMIECHU

„Małe miasteczko – wielkie historie” to warsztaty, podczas których młodzież z gimnazjów na nowo zdefiniuje opowieści seniorów – „wielkie historie”- poprzez język multimediów. Wynikiem wspólnej pracy będą filmowe rekonstrukcje, wyreżyserowane przez uczestników. Nad przebiegiem zajęć będzie czuwała Agata Elsner – animatorka kultury, performerka i aktorka. Podczas dwóch dni spotkań – 13 i 14 czerwca 2015 – uczestnicy skonfrontują dwa spojrzenia na Świdnicę – porównają opowieści doświadczonych seniorów z perspektywą młodych mieszkańców. Oprócz nauki obsługi sprzętu filmowego oraz poznania tajników gry aktorskiej, będzie można wcielić się w role scenarzysty i reżysera – na nowo interpretując historie seniorów. Istotą wzajemnego spotkania jest dialog, poprzez który przekroczymy bariery związane z wiekiem uczestników. Efekty pracy zostaną opublikowane na stronie www.tvusmiechu.pl.

Zajęcia zostały przygotowane dla 20 uczestników: 10 uczniów szkół gimnazjalnych oraz 10 seniorów (osoby w wieku 60+).

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 czerwca 2015. W zgłoszeniach prosimy podać swoje imię i nazwisko, nazwę szkoły i numer klasy (w przypadku uczniów), kontakt mailowy i telefoniczny. Dane należy wpisać w treść wiadomości mailowej i przesłać na adres: [email protected] Na warsztaty można zapisać się też dzwoniąc pod numer: +48530165873. O wyborze uczestników zadecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty są częścią projektu „Telewizja uśmiechu”, zorganizowanego przez Fundację „Spichlerz Kultury” i dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Honorowym patronem „Telewizji uśmiechu” jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Poprzedni artykułKrajowy Fundusz Szkoleniowy – w Świdnicy ostatnia szansa na spotkanie informacyjne
Następny artykułGminne Diamenty trafiły do…