Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Nagroda na czas

Piękniejszy świat Beaty: Nagroda na czas

0

Konkursy mają dwie podstawowe cechy:

1) powinny mieć spójne, łatwe do wytłumaczenia, a tym samym i do zrozumienia zasady,

2) zwycięzcę na finiszu konkursu czeka nagroda. 

Filc7

 Zostałam w tym tygodniu poproszona o poświęcenie jakiegoś przedmiotu mojego autorstwa na nagrodę w pewnym konkursie. Nie widziałam problemu. W takim celu to ja zawsze…  Zdecydowałam, że podaruję komplet filcowych poduch. Kosztował trochę pracy, zajmuje sporo miejsca w bagażniku. Nagroda wydała mi się więc godna zwycięstwa w tym łatwym konkursie.

 Przy tejże jednak okazji przypomniało mi się, jak uniesiony na fali sukcesu naszej rowerowej wyprawy syn mój pierworodny napomknął, że może czas sprawdzić się w bieganiu. Tyle że nie miał on na myśli zwykłego truchtania po parkach lub bliższej i dalszej okolicy. Od razu strzelił z grubej rury –  zachciało mu się startu w Biegu Rzeźnika.

 Pomysł chybiony był bardzo, zwłaszcza, że w bieganiu mieliśmy wtedy i mamy dotychczas zerowe doświadczenie. Spodobał mi się jednak regulamin przyznawania nagród w tej imprezie. A brzmi on z grubsza tak:

 1. Po zakończeniu zawodów zostanie ustalona przez Organizatorów pewna liczba naturalna p.
2. Jeżeli zawody ukończy n drużyn, wtedy kolejne nagrody będą przyznawane: zawodnikom z p-tej drużyny na nieoficjalnej liście wyników, zawodnikom z drużyny o p miejsc dalej, zawodnikom z drużyny o kolejne p miejsc dalej (czyli z 3p-tej drużyny), itd. W przypadku gdy numer nagradzanej drużyny miałby przekraczać n, wtedy odejmujemy n i odliczamy dalej. Operację powtarzamy aż do wyczerpania puli nagród.
3. Nagrody przysługują wyłącznie osobom, których reprezentant drużyny będzie obecny na uroczystym zakończeniu zawodów w Cisnej i odbierze nagrodę. Na zgłoszenie chęci odebrania nagrody, uczestnik ma 10 sekund od momentu wyczytania nazwiska.

4. Uczestników zabawy prosimy o kontrolowanie na bieżąco tej skomplikowanej procedury, gdyż późniejsze reklamacje nie będą uwzględniane.

 Hmm… Coś mi mój rozum podpowiadał wtedy, że nagród będzie od groma, ale szanse na ich otrzymanie – bez fakultetu w wyższej matematyce – znikome. Perliście!!!

Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Makaron z krewetkami
Następny artykułMOTO DAR w Galerii Świdnickiej [VIDEO]