Strona główna Bez kategorii MOTO DAR w Galerii Świdnickiej

MOTO DAR w Galerii Świdnickiej [VIDEO]

0

Zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, to główny cel akcji MOTO DAR, na jaką zapraszają Galeria Świdnicka i Stowarzyszenie Motocyklowe Rider Świdnica. Organizatorzy zapewniają też wiele atrakcji, m.in. pokaz strongmanów, motocykli i koncerty.

zdrowie-1

zdjęcie archiwalne

– Nie ukrywamy, że chcielibyśmy, aby jak największa ilość osób wzięła udział w naszej akcji. Odnalezienie tzw. bliźniaka genetycznego dla osoby, która potrzebuje przeszczepu szpiku nie jest takie łatwe. Dlatego im więcej litrów krwi zbierzemy i im więcej zarejestrujemy potencjalnych dawców szpiku, tym większa szansa na uratowanie czyjegoś życia –mówią zgodnie Kamil Janicki z Galerii Świdnickiej i Piotr Przylasko ze Stowarzyszenia Motocyklowego RIDER.

Całej akcji, która zaplanowana jest na 23 maja, towarzyszyć będą liczne atrakcje, a te rozpoczną się od godz. 13:00. Ekipa strongmanów zorganizuje pokaz swoich sił, m.in. przeciąganie tira, a instruktorzy z Havana Dance porwą wszystkich do tańca w rytmach gorącej samby. Ponadto na wszystkich przybyłych gości czekać będą konkursy i specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci.  Podczas całej imprezy będzie można przyjrzeć sie z bliska wyjątkowym maszynom motocyklistów.

Od godz. 11:00 działać będzie punkt krwiodawstwa przygotowany przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, a zbiórka krwi potrwa do godziny 17:00. W tych samych godzinach punkt rejestracji będzie rejstrował potencjalnych dawców szpiku kostnego, o co zadbają wolontariusze pod przewodnictwem Jolanty Kumor z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

motodar - Kopia

Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach. Wszystkich, którzy pragną wspomóc dzieci prosimy o dostarczenie takich artykułów, jak: przybory papiernicze i piśmiennicze (bloki, papier kolorowy, bibuły, kredki, flamastry, itp.) oraz wszelkich artykułów do higieny dla dzieci (pasta do zębów, mydło, pieluchy dla dzieci powyżej 3. roku życia, nawilżane chusteczki higieniczne).

Partnerzy akcji: DKMS Polska, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, I liceum Ogólnokształcące w Świdnicy,  EUROTRANS-Wądołowski, klub Havana Dance.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Nagroda na czas
Następny artykułNajdłuższa lekcja w Gimnazjum nr 4